X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Jastrzębowski o Strajku Kobiet: wielkim plusem dla PiS jest to, że prowadzi go Marta Lempart

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:40
- Wiele kobiet nigdy nie zgodzi się na to, aby reprezentował je ktoś taki jak Marta Lempart. Dla PiS niezmiernie wielkim plusem jest to, że to właśnie ona prowadzi strajki - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Jastrzębowski (publicysta). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Piotr Cywiński ("Sieci").
Marta Lempart
Marta Lempart Foto: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Goście Polskiego Radia 24 komentowali bieżące wydarzenia polityczne z kraju w związku z protestami Strajku Kobiet. - Niezmiernie wielkim plusem dla PiS jest to, że Strajk Kobiet prowadzi pani Marta Lempart. Można nie zgadzać się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego i można powiedzieć, że było ono niepotrzebne, ale wiele kobiet nigdy nie zgodzi się na to, aby ktoś taki je reprezentował - podkreślił Sławomir Jastrzębowski.

Włodzimierz Czarzasty 1200 PAP.jpg
Incydent z udziałem Czarzastego. Manasterski: pokaz niesamowitej arogancji

- W naszym kraju demonstracje antyrządowe są w "obronie demokracji" (...) Pan Czarzasty poskarżył się, że policjant nie rozpoznał go po twarzy, lecz sam uczestniczył w nielegalnym zgromadzeniu i nie chciał dać się wylegitymować. Nasi protestujący mają szczęście, że żyją w Polsce, a nie w Niemczech, bo tam przekonaliby się, jak działa policja - ocenił Piotr Cywiński. 

Czytaj także:

- Jeśli Strajk Kobiet traktujemy jako podmiot niezależny, widzimy bardzo duże osłabienie i przejście do, być może, długotrwałej agonii. Nawet Platformie Obywatelskiej nie opłaca się za bardzo zaangażować w ofensywę aksjologiczną i dołączyć do Strajku Kobiet. PO umiejętnie nie przykleja się do tego, a poprzez swoje ośrodki medialne wytwarza też w społeczeństwie przeświadczenie, że jest chaos - stwierdził Dawid Wildstein

"Dzieje się coś niedobrego"

Rozmówcy odnieśli się również do działań policji na Marszu Niepodległości i Strajku Kobiet. Sławomir Jastrzębowski w PR24 pytał "na jakiej podstawie prawnej działa policja, która nie jest umundurowana i nie boi się używać pałek teleskopowych"? - Policja milczy. Jeszcze nie mamy do czynienia z terrorystami, ale jestem zaniepokojony działaniami policji. Musi ona działać zgodnie z prawem - zwrócił uwagę. 

Krzysztof Sobolewski 1200.jpg
Jaka przyszłość dla Strajku Kobiet? Sobolewski: niedługo los, jaki spotkał Ruch Palikota, spotka też ruch pani Lempart

Również Piotr Cywiński przyznał, że "w policji dzieje się coś niedobrego". - Reagują z pałkami teleskopowymi na ludzi płci obojga. Jak mawia młodzież, "coś jest nie halo". Wszyscy widzieliśmy jednak skrajne zachowanie na demonstracjach. Moim zdaniem to na barkach opozycji spoczywa odpowiedzialność za to, co się dzieje na ulicy. Język polityki, z którym mamy obecnie do czynienia, wziął się z góry. To było wręcz inicjowane przez polityków opozycji - dodał. 

Czytaj także:

- Marta Lempart po prostu sama ruszyła na policję, ma jednak ona prawo zareagować. W teorii zapewne chodzi, by kontrolować działania tej manifestacji, ale zadymy takie jak z 11 listopada bardzo często zaczynają się od działań "tajniaków" i ten element jest dla mnie zaskakujący - podsumował Dawid Wildstein.

Posłuchaj
45:42 PR24_MPLS 2020_11_20-10-09-24.mp3 Publicyści w rozmowie na temat bieżących wydarzeń politycznych z kraju (Temat Dnia/Gość PR24)

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

GościeDawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński ("Sieci"), Sławomir Jastrzębowski (publicysta)

Data emisji: 20.11.2020

Godz. emisji: 10.09

pkr

Czytaj także

"Najbardziej liczna fala protestów jest za nami". Socjolog o Strajku Kobiet

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 09:25
- Niektóre z żądań protestujących są nie tylko trudne, czy wręcz niemożliwe do spełnienia przez władze, ale po prostu nieakceptowane przez społeczeństwo - mówił w Polskim Radiu 24 Dr Tomasz Herudziński, socjolog (SGGW).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Próbuje się przeorać całą rzeczywistość społeczną". prof. Grzegorz Kucharczyk o protestach po orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 12:15
- Te środowiska mają całościową wizję przebudowy społeczeństwa i jego kultury, a skoro tak, to trzeba usunąć konkurencyjną wizję kultury, wrastającą z dziedzictwa chrześcijańskiego - mówił o protestach Strajku Kobiet prof. Grzegorz Kucharczyk z Polskiej Akademii Nauk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Działanie zaplanowane i przygotowane". Mec. Andrzejewski o protestach ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 17:48
- Charakter protestów po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wskazuje na zaplanowane wcześniejsze przygotowanie organizacyjne i strukturalne - mówił w Polskim Radiu 24 mec. Piotr Andrzejewski, konstytucjonalista.
rozwiń zwiń