X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Legutko: UE nie chodzi o praworządność, ale o podporządkowanie niepokornych rządów

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 10:16
- Mamy skrajną sytuację w Europie; ludzie umierają, jest zapaść gospodarcza, a dla UE najważniejszą rzeczą jest to, aby "dokopać" rządowi polskiemu i węgierskiemu. To jest jakiś fanatyzm, który każe zaryzykować, aby tylko ugodzić we wrogów - mówił o powiązaniu budżetu unijnego z praworządnością w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.
Audio
  • Prof. Ryszard Legutko o mechanizmie łączenia budżetu UE z praworządnością (Temat Dnia/Gość PR24)
Prof. Ryszard Legutko
Prof. Ryszard LegutkoFoto: Ryszard Legutko/Facebook.com

Rozmowa dotyczyła kwestii powiązania budżetu Unii Europejskiej z praworządnością. W środę premier Mateusz Morawiecki przedstawił stanowisko rządu w sprawie powiązania unijnego budżetu z oceną praworządności. Szef rządu zgłoszone weto w sprawie unijnego budżetu tłumaczył polską racją stanu. Polska, jak mówił premier Mateusz Morawiecki, czeka na konstruktywne propozycje zgodne z unijnymi traktatami. Mechanizm warunkowości nazwał mglistym, niejasnym, niekonkretnym, arbitralnym służącym politycznym decyzjom.

parlament europejski 1200.jpg
Pakiet budżetowy UE. Większość unijna zaapelowała do Polski i Węgier o rezygnację ze sprzeciwu

Zdaniem prof. Ryszarda Legutki "w Unii Europejskiej dzieje się wiele złych rzeczy już na poziomie konstytucyjnym". - Komisja Europejska jest ciałem wykonawczym, a jednocześnie pełni jednocześnie funkcję prokuratora i sędziego. To coś, czego nie ma w żadnym kraju członkowskim i być nie może - zwrócił uwagę.

"Błogosławieństwo głównego nurtu"

Gość Polskiego Radia 24 stwierdził, że łamane są równocześnie europejskie traktaty, a wszystko dlatego, że "jest na to zgoda dużych podmiotów". Wyraził również przekonanie, że "układ partyjny, rządowy i instytucjonalny w UE rządzi tam niepodzielnie od iluś lat i jest przyzwyczajony do tego, że nie ma wobec niego żadnego oporu i żadnego oporu być nie może".

Posłuchaj
19:58 PR24_MPLS 2020_11_19-09-38-27.mp3 Prof. Ryszard Legutko o mechanizmie łączenia budżetu UE z praworządnością (Temat Dnia/Gość PR24)

- Mamy skrajną sytuację w Europie; ludzie umierają, jest zapaść gospodarcza, a dla UE najważniejszą rzeczą jest to, aby "dokopać" rządowi polskiemu i węgierskiemu. To jest jakiś fanatyzm, który każe zaryzykować, byleby tylko ugodzić we wrogów. To jest chore i to nie jest normalne zachowanie polityczne - ocenił europoseł. 

Czytaj także:

- Unii wcale nie chodzi o praworządność, tylko o podporządkowanie dwóch niepokornych rządów. Drażni ją to, że w strukturach rządu polskiego są ludzie, którzy nie mają "błogosławieństwa" głównego nurtu - podsumował rozmówca.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja"Temat dnia/Gość PR24"

Prowadził: Michał Rachoń

Gośćprof. Ryszard Legutko (PiS)

Data emisji: 19.11.2020

Godz. emisji: 9.38

IAR/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łączenie praworządności z budżetem UE. Wójcik: nie zgadzamy się na przehandlowanie suwerenności

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 14:55
- Wyrażamy satysfakcję z powodu zdecydowanego sprzeciwu polskiego ambasadora wobec mechanizmu łączącego praworządność ze środkami unijnymi; jako Solidarna Polska nie zgadzamy się na przehandlowanie suwerenności za żadną kwotę - podkreślił minister w KPRM Michał Wójcik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jest on potrzebny całej Europie". Szczerski zaapelował o kompromis ws. unijnego budżetu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 14:46
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski wskazał na potrzebę kompromisu w sprawie unijnego budżetu. Podkreślił on jednocześnie, że nowe rozwiązanie powinno być zgodne ze wspólnotowym prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weto wobec budżetu UE. Szef KPRM: polska racja stanu jest nadrzędna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 07:38
-  Rząd chce rozwiązywać problemy w ramach dialogu, ale nadrzędną sprawą jest polska racja stanu i jej nie można poświęcić - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
rozwiń zwiń