X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Trwa cywilizacyjne zderzenie". Dr Żukowski o debacie w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 15:15
- Długofalowo najważniejszy jest spór o kształt UE. W tym kontekście odbyła się debata w PE dotycząca oceny stopnia przestrzegania w Polsce praw podstawowych, która była częścią zderzenia ideologicznego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Dr Tomasz Żukowski
Dr Tomasz ŻukowskiFoto: PR24/RB

W poniedziałek w Parlamencie Europejskim odbyła się debata poświęcona praworządności w Polsce - eurodeputowani dyskutowali m.in. o uchwaleniu przez niektóre samorządy i gminy tzw. stref "wolnych od LGBT". W jej trakcie omawiano też krytyczny wobec polskich władz projekt raportu przygotowanego przez Juana Fernando Lopez Aguilara, szefa Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych PE. W dokumencie pada m.in. sformułowanie o "pogarszającej się sytuacji dotyczącej systemu legislacyjnego i wyborczego w Polsce". W zapisach są także krytykowane reforma sądownictwa i ochrona praw podstawowych polskich obywateli.

Anita Czerwińska 1200.jpg
Rzecznik PiS: nie poddamy się dyktatowi, Polska stoi na straży europejskich wartości

Gość Polskiego Radia 24 przypomniał, że już w kwietniu miała miejsce podobna debata. - Dotyczyła oceny stanu epidemii, ale w jednym z punktów przyjętej rezolucji potępiono Polaków i Węgrów za kwestie związane ze sprawami obyczajowymi. Zapomniano jednocześnie wskazać, w jakich krajach doszło do dramatu masowych śmierci ludzi w domach pomocy społecznej. Dramatycznie najwyższe wskaźniki były w Hiszpanii i Belgii. Tak się składa, że europosłowie z Belgii i Hiszpanii stoją na czele walki o prawa w Polsce. Dziwnie się składa, że o prawa osób starych w swoich własnych krajach nie upominają się. Widać, jaka jest hierarchia wartości w tym sporze - powiedział Tomasz Żukowski. 

Zobacz także:

Posłuchaj
13:23 PR24_MPLS 2020_09_15-14-16-15.mp3 Dr Żukowski o debacie w Parlamencie Europejskim (Temat dnia/Gość PR24) 

Podczas debaty wiceszefowa KE Viera Jourova zagroziła polskim władzom utratą unijnych środków. Natomiast występujący w obronie rządu polskiego Patryk Jaki przekonywał, że w Polsce nie ma stref wolnych od LGBT, a lewicowi aktywiści zrobili z tego po prostu żart. "Zrobili zdjęcia, wysłali je państwu, a państwo uwierzyli - zwrócił się do obecnych na sali europosłów. - Tabliczki "strefa wolna od LGBT" zamieszczane są przez zwolenników radykalnej wersji ideologii eksponującej prawa obyczajowe, by używać tego, jako argumentu przeciwko Polsce.  Tak to wygląda. Tak toczy się to cywilizacyjne zderzenie - podsumował Żukowski.   

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

Gość: dr Tomasz Żukowski (socjolog, UW)

Data emisji: 15.09.2020

Godzina emisji: 14.15


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Opinie zamiast faktów". Dominika Ćosić o debacie PE ws. praworządności w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 11:15
- Część europosłów liczy na to, że uda się wprowadzić zaostrzone przepisy dotyczące praworządności i na tej podstawie odebrać pieniądze Polsce, a środki przekierować w stronę innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Dominika Ćosić, korespondentka TVP w Brukseli.
rozwiń zwiń