X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Komuś zależało na zaatakowaniu dziennikarzy". Jolanta Hajdasz o działaniach policji 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 15:50
- Liczba działań policji niemających uzasadnienia pokazuje, że za tym idzie coś więcej niż zwykła niefrasobliwość funkcjonariusza, który zbyt emocjonalnie podszedł do sytuacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Marsz Niepodległości
Marsz NiepodległościFoto: PAP/Leszek Szymański

Posłuchaj

20:44 [PR24]PR24 (mp3) 16 listopad 2020 15_08_11.mp3 Jolanta Hajdasz o Marszu Niepodległości (Temat dnia/Polskie Radio 24)

"Nic nie usprawiedliwia brutalnej przemocy wobec fotoreporterów, z których wszyscy nosili oznaczenia PRESS i głośno krzyczeli, że są z prasy. To sugeruje, że policjanci doskonale wiedzieli, co robią" - napisało Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 

Marsz Niepodległości EN-1200.jpg
Fotoreporter raniony na Marszu Niepodległości. Mamy zdjęcia, które wykonał tuż przed postrzeleniem

Jolanta Hajdasz, dyrektor CMWP, zapowiedziała pełne wsparcie dla poszkodowanych dziennikarzy, którzy ucierpieli podczas Marszu Niepodległości. - Te wydarzenia wymagają precyzyjnego wyjaśnienia. Coraz bardziej zagadkowe stają się powody użycia przez policję broni gładkolufowej w stosunku do fotoreportera "Tygodnika Solidarność" Tomasza Gutrego - oceniła Hajdasz.

Czytaj również:

- Wygląda na to, że komuś zależało na tym, aby zaatakować dziennikarzy. Wiadomo bowiem, że relacja z takich wydarzeń natychmiast obiega świat. Ktoś nie chciał do tego dopuścić - dodała.

Według dyrektor CMWP liczba działań policji na pierwszy rzut oka niemających uzasadnienia pokazuje, że za tym idzie coś więcej niż zwykła niefrasobliwość funkcjonariusza, który zbyt emocjonalnie podszedł do sytuacji. - Może ktoś im podpowiadał to, jak mają się zachowywać, może mieli przywołanie, a może rozkaz, że mają być bardziej brutalni - kontynuowała. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Jolanta Hajdasz (dyrektor CMWP)
Data emisji: 16.11.2020
Godzina emisji: 15.08

kad

Czytaj także

"Czas na nową formułę Marszu Niepodległości". Dr Andrzej Anusz o obchodach święta 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2020 15:11
- Odchodzimy od tego, czym powinno być świętowanie 11 listopada i przekaz odzyskania niepodległości, wspólnoty Polaków, a koncentrujemy się tym, skąd się wzięli na marszu chuligani i jaka była reakcja policji. Czas na zastanowienie się nad nową formułą czczenia tego święta - mówił w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz, politolog z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń