X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Stany Zjednoczone nadają ton, od nich zależy siła sojuszu". Romuald Szeremietiew o NATO

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:44
- Agresor, jeżeli takowy gdzieś się znajduje, może wykorzystać rzeczywiście taką sytuację, w której nasza uwaga (...) jest skierowana gdzie indziej niż na kwestie bezpieczeństwa narodowego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej, komentując uczestnictwo wojska w walce z COVID-19 w Polsce.
Prof. Romuald Szeremietiew
Prof. Romuald SzeremietiewFoto: TB/PR24

W trakcie audycji rozmawiano na temat bezpieczeństwa narodowego Polski. 

żołnierze USA w  Niemczech 1200
Prezydent ma w przyszłym tygodniu ratyfikować umowę dot. obecności wojsk USA w Polsce

Bezpieczeństwo Polski

Rozmawiając o systemie obronnym Polski, gość programu odniósł się do kondycji NATO i roli USA w sojuszu. - Jeżeli ta potęga będzie abdykować, jeżeli nie będzie zainteresowana tym, aby sojusz jako instytucja międzynarodowego ładu funkcjonował, no to ten sojusz przestanie funkcjonować. Na razie takiej sytuacji nie ma - zauważył Szeremietiew. 

Posłuchaj
10:28 _PR24_AAC 2020_11_06-15-08-23.mp3 Prof. Romuald Szeremietiew o bezpieczeństwie Polski (Temat Dnia/Gość PR24)

 

- Stany Zjednoczone nadają ton, od nich zależy, jaka jest siła sojuszu - powiedział. - Jest pytanie, czy pozycja i obecność USA w NATO nie ulegnie osłabieniu, gdyby doszło do bardziej gorącego konfliktu USA z Chinami - dodał, odnosząc się do potencjalnego zaangażowania Waszyngtonu poza regionem euroatlantyckim. 

Prof. Romuald Szeremietiew ocenił także kondycję systemu obrony państwa polskiego. - Musimy zadbać o wykreowanie takiego systemu obrony naszego państwa, w którym mielibyśmy do użycia siły, które zależą od nas i żeby bezpieczeństwo naszego kraju nie było uzależnione od tego, czy sojusznicy nam pomogą, czy też nie. Na razie tak jest - powiedział. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Romuald Szeremietiew (były wiceminister obrony narodowej)
Data emisji: 06.11.2020
Godzina emisji: 15.08

kb/PR24

Czytaj także

Putin: jesteśmy gotowi nie rozmieszczać rakiet 9M729 w europejskiej części kraju

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 14:49
Władimir Putin podkreślił, że rezygnacja Rosji z rozmieszczania rakiet w duchu „deeskalacji sytuacji w Europie w warunkach zaprzestania działania traktatu INF” jest możliwa pod warunkiem takich samych działań ze strony USA i krajów NATO
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczerski: nasza współpraca z USA nie opiera się wyłącznie na personalnych relacjach z Trumpem

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 07:31
- Udało nam się zbudować trwałe fundamenty współpracy polsko-amerykańskiej, które nie opierają się wyłącznie na relacjach personalnych z prezydentem Trumpem - przekonuje szef gabinetu prezydenta RP Krzysztof Szczerski w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".
rozwiń zwiń