X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie istnieje w Europie żaden program integracyjny dla muzułmanów". Ekspert po zamachu w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 20:54
- Ataki terrorystyczne są wtedy dobre, kiedy są nagłośnione, kiedy ginie dużo osób - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Sławomir Ozdyk, ekspert ds. bezpieczeństwa, komentując motywy i cele zamachowców. 
Policjant po zamachu terrorystycznym w Wiedniu
Policjant po zamachu terrorystycznym w Wiedniu Foto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

W audycji rozmawiano o ostatnim zamachu terrorystycznym w Wiedniu. 

gmyz.jpg
Cezary Gmyz o zamachach w Wiedniu: synagoga, w której doszło do strzelaniny, już wcześniej była przedmiotem ataków

Odnosząc się do ataku, ekspert przypomniał, że "zamachowiec z Wiednia przyznał się, ogłosił zamiar dokonania zamachu terrorystycznego, na Instagramie. Opublikował tam swoje zdjęcie". - W tej chwili bardziej mamy do czynienia z pojedynczymi zamachowcami, ludźmi, którzy najczęściej swoją drogę indoktrynacyjną przechodzą w sieciach społecznościowych - to one odgrywają rolę katalizatora - dodał, wskazując ogólny charakter obecnego zagrożenia terrorystycznego w Europie.

Posłuchaj
22:34 _PR24_AAC 2020_11_03-20-06-38.mp3 Dr Sławomir Ozdyk o zamachu terrorystycznym w Wiedniu (Temat dnia/Gość PR24) 

- W środowiskach islamistycznych, ale również w środowiskach muzułmańskich, panuje takie przeświadczenie, że mężczyzna z danego klanu, który nie odsiedział kary w więzieniu, jest jak żołnierz bez karabinu - powiedział. 

Ozdyk przypomniał również przeszłość zamachowca z Wiednia i wskazał na braki systemowe w traktowaniu zagrożenia terrorystycznego na kontynencie. - Nie istnieje w Europie żaden program integracyjny dla muzułmanów - zauważył. 

- Dostajemy do Europy bardzo dużą liczbę osób związanych właśnie ze skrajnym islamem - powiedział ekspert, odnosząc się do masowej imigracji do Europy. 

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: dr Sławomir Ozdyk (ekspert ds. bezpieczeństwa)
Data emisji: 03.11.2020
Godzina emisji: 20.06

kb/PR24

Czytaj także

"Terroryzm jest przedłużeniem polityki". Prof. Boćkowski o atakach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:48
- Uderzenia terrorystyczne w osłabione państwa dzielą jeszcze bardziej społeczeństwo, powodują pogłębianie napięć społecznych, muszą spowodować reakcje służb - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski, historyk. Podkreślił, że "terroryzm jest przedłużeniem polityki, w tym przypadku islamizmu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Takie wydarzenia będą się powtarzać". Magdalena El Ghamari o zamachu w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:10
- Po raz kolejny pojawia się człowiek, który znany jest służbom, osoba, która chodzi wolno. To nie jest koniec, takie wydarzenia będą się powtarzać, jesteśmy na przegranej pozycji - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Magdalena El Ghamari, ekspert ds. bezpieczeństwa Collegium Civitas.
rozwiń zwiń