X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Terroryzm jest przedłużeniem polityki". Prof. Boćkowski o atakach w Wiedniu

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 11:48
- Uderzenia terrorystyczne w osłabione państwa dzielą jeszcze bardziej społeczeństwo, powodują pogłębianie napięć społecznych, muszą spowodować reakcje służb - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski, historyk. Podkreślił, że "terroryzm jest przedłużeniem polityki, w tym przypadku islamizmu".
Wiedeń po strzelanienie
Wiedeń po strzelanienieFoto: PAP/EPA/CHRISTIAN BRUNA

W Wiedniu doszło do serii ataków terrorystycznych. Co najmniej trzy osoby nie żyją. Jak poinformowały austriackie władze, na wolności jest co najmniej jeden z napastników.

Austria Zamach PAP-1200.jpg
Ataki w stolicy Austrii. Siły specjalne ruszyły w pościg za terrorystami

- Najwyraźniej to pierwsze uderzenie, czyli atak nastoletniego Czeczena otworzył jakąś puszkę z atakami, być może zmobilizował zwolenników Państwa Islamskiego, być może w jakiś sposób jest to powiązane - powiedział gość audycji.


Posłuchaj
19:52 _PR24_AAC 2020_11_03-11-09-25.mp3 Prof. Boćkowski o atakach w Wiedniu (Temat Dnia/Gość PR24)

Zaznaczył, że "uruchomiły się inne komórki czy też inne grupy, które postanowiły przeprowadzić swoje działania".

Prof. Boćkowski podkreślił, że "to jest dobry moment do ataków", zwracając uwagę na czas pandemii. - Służby także mają utrudnione działania w związku z tą sytuacją - dodał. Podkreślił, że "siła rażenia tych ataków w momencie, kiedy jest jeszcze większa".

- Terroryzm jest przedłużeniem polityki, w tym przypadku islamizmu - zaznaczył profesor. Podkreślił przy tym, że "uderzenia terrorystyczne w osłabione państwa dzielą jeszcze bardziej społeczeństwo, powodują pogłębianie napięć społecznych, muszą spowodować reakcje służb".

Czytaj także: 

Gość Polskiego Radia 24 zwrócił uwagę na to, że "ci, którzy atakują, nie są imigrantami". - Rekrutacja bojowników bardzo często odbywa się w tym pokoleniu drugim, trzecim, które osiadło, stało się częścią społeczności, ale nigdy w życiu nie osiągnie tego poziomu, do którego chciałoby dążyć - stwierdził prof. Boćkowski.

- Młodzi ludzie są świetnych targetem dla działań grup terrorystycznych. Urabia się ich przy pomocy religii i koncepcji wspólnoty po to, by ich gniew katalizować i wysyłać ich do ataku - powiedział profesor.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
ProwadzącaMagdalena Złotnicka
Gość: prof. Daniel Boćkowski (historyk)
Data emisji: 03.11.2020
Godzina emisji: 11.09

itom/PR24

Czytaj także

Cezary Gmyz o zamachach w Wiedniu: synagoga, w której doszło do strzelaniny, już wcześniej była przedmiotem ataków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 10:48
W Wiedniu doszło do serii ataków terrorystycznych. Co najmniej trzy osoby nie żyją. - Stolica Austrii od lat uchodziła za jedno z najbardziej spokojnych miast. Wszystko wskazuje na to, że jest to już przeszłość - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Albańczyk, sympatyk Państwa Islamskiego. Nowe informacje o zamachowcu z Wiednia

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 10:25
Terrorysta, zastrzelony wczoraj w Wiedniu, był z pochodzenia Albańczykiem. Tak twierdzi wydawca jednego z austriackich dzienników.
rozwiń zwiń