X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cezary Gmyz o zamachach w Wiedniu: synagoga, w której doszło do strzelaniny, już wcześniej była przedmiotem ataków

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 10:48
W Wiedniu doszło do serii ataków terrorystycznych. Co najmniej trzy osoby nie żyją. - Stolica Austrii od lat uchodziła za jedno z najbardziej spokojnych miast. Wszystko wskazuje na to, że jest to już przeszłość - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent Telewizji Polskiej w Berlinie. 
Cezary Gmyz, foto: PR24MS
Cezary Gmyz, foto: PR24/MS

Posłuchaj
20:55 [PR24]PR24 (mp3) 3 listopad 2020 10_08_29.mp3 Cezary Gmyz o atakach terrorystycznych w Wiedniu (Temat dnia/Polskie Radio 24) 

Do pierwszego ataku doszło wieczorem w okolicach synagogi. Nie wiadomo w tej chwili, czy to ona była celem terrorystów, którzy wkrótce potem otworzyli ogień w kolejnych pięciu miejscach w austriackiej stolicy. Zginęły dwie osoby, w tym jeden z napastników zastrzelony przez policję. Kilkanaście osób zostało rannych. Jedna z nich zmarła w szpitalu.

wiedeń ataki 1200 pap.jpg
Seria ataków terrorystycznych w Wiedniu. Zastrzelony napastnik zwolennikiem Państwa Islamskiego

- Synagoga, w której doszło do strzelaniny, już wcześniej była przedmiotem ataków. Jest to jeden z najbardziej strzeżonych obiektów w Wiedniu. Wszystko wskazuje na to, że nikt ze społeczności żydowskiej nie ucierpiał - powiedział Gmyz.

Czytaj także:

- Warto podkreślić, że znajduje się ona w centrum stolicy Austrii. Zazwyczaj tysiące ludzi przetacza się przez to miejsce, ale wczoraj tak nie było ze względu na zapowiadany lockdown - dodał. 

Gmyz przypomniał też, że stolica Austrii od lat uchodziła za jedno z najbardziej spokojnych miast. - Znajdowała się na pierwszym miejscu w rankingach jako miasto wygodne do życia i bezpieczne. Wszystko wskazuje na to, że jest to już przeszłość - podsumował korespondent TVP.

Więcej w całym nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Cezary Gmyz (korespondent TVP w Berlinie)
Data emisji: 03.11.2020
Godzina emisji: 10.09

kad

Czytaj także

"Przekroczenie wszelkich norm". Cezary Gmyz o protestach po wyroku TK ws. aborcji

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 10:25
- Ludzie mają prawo do demonstrowania przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, to kwestia wolności obywatelskich i demokracji, wpisanych do konstytucji. Natomiast formy, które przybiera ten protest, nie mieszczą się w cywilizowanym świecie - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz (TVP).
rozwiń zwiń