X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Macierewicz: organizatorom protestów nie chodzi o kwestie aborcji, ale o obalenie rządu

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2020 10:57
- Głównym wsparciem i zapleczem Marty Lempart, która stoi na czele Strajku Kobiet, są ludzie odpowiedzialni za najstraszliwsze wydarzenia niszczące naród polski - mówił na antenie Polskiego Radia 24 Antoni Macierewicz, poseł PiS. Polityk odniósł się do protestów, jakie odbywają się w całej Polsce w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego. 
Antoni Macierewicz
Antoni MacierewiczFoto: PR24/Adam Koniecki

Posłuchaj

21:55 [PR24]PR24 (mp3) 2 listopad 2020 10_08_23.mp3 Antoni Macierewicz o liście emerytowanych generałów ws. aborcji (Temat dnia/Polskie Radio 24) 

"My, generałowie i admirałowie Wojska Polskiego, Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Biura Ochrony Rządu, Służby Więziennej, służb specjalnych wyrażamy głęboki niepokój w związku z rozwojem sytuacji w Kraju" - czytamy w apelu, podpisanym przez ponad dwustu sygnatariuszy, opublikowanym przez Onet.

1200_Lichocka_EN.jpg
"Skrajna nieodpowiedzialność". Joanna Lichocka o protestach po orzeczeniu TK

To odniesienie się do protestów, do których dochodzi w czasie obowiązywania obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa, które zakazują organizowania zgromadzeń publicznych liczących więcej niż pięć osób. W kilku miastach podczas protestów doszło do zamieszek i bójek.

Czytaj również:

Autorzy zauważają, że "dalsza eskalacja działań, podsycanie i nieodpowiedzialne zachowania polityków doprowadzi do tragicznych i nieodwracalnych konsekwencji", a "czasami nadmiar emocji, niekontrolowany rozwój wydarzeń może skutkować rozlewem krwi".

Antoni Macierewcz stwierdził na antenie Polskiego Radia 24, że "pod listem podpisali się ludzie służący Sowietom w stanie wojennym". - Wielu z nich nas prześladowało i dowodziło grupami, które mordowały ludzi. Mamy do czynienia z pokazaniem tego, kto jest zapleczem puczu, jaki się obecnie rozwija. Oni wprost żądają realizacji postulatu, jakim jest obalenie rządu - powiedział Macierewicz.

- Głównym wsparciem i zapleczem Marty Lempart, która stoi na czele Strajku Kobiet, są ludzie odpowiedzialni za najstraszliwsze wydarzenia niszczące naród polski - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja"Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Antoni Macierewicz (poseł PiS)
Data emisji: 02.11.2020
Godzina emisji: 10.09

kad

Czytaj także

"Zastąpienie dyskusji krzykiem". Socjolog o protestach po orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 16:34
- To świadome działanie mniejszościowych środowisk, zamiana buntu i frustracji w narzędzie do uderzenia w fundament polskiej kultury - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, politolog i socjolog (UW).
rozwiń zwiń