X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Dane o kwarantannie i izolacji będą udostępniane przez ZUS. Gertruda Uścińska: w ten sposób odciążymy Sanepid

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 21:20
Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwać dane o osobach, które odbywają kwarantannę lub przebywają w izolacji domowej. ZUS będzie udostępniał te informacje płatnikom składek oraz ubezpieczonym. - Uprości to działanie w ustalaniu uprawnień do zasiłków chorobowych i wynagrodzeń - powiedziała Gertruda Uścińska, prezes ZUS.
Audio
  • Gertruda Uścińska o nowym rozwiązaniu na portalu PUE ZUS, które będzie dotyczyło ustalania uprawnień do zasiłków chorobowych i wynagrodzeń w związku z kwarantanną lub izolacją ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Gertruda Uścińska
Prof. Gertruda UścińskaFoto: Polskie Radio 24

Nowe funkcjonalności pojawią się na portalu Platformy Usług Elektronicznych ZUS. Informacje o kwarantannie lub izolacji są niezbędne do wypłaty zasiłków chorobowych.

shutterstock_pfr1200.jpg
Zmiany warunków dla przedsiębiorców korzystających z Tarczy Finansowej PFR. Kolejne branże mogą liczyć na wsparcie

"Przejmiemy niektóre zadania Sanepidu"

ZUS będzie samodzielnie pozyskiwać odpowiednie dane z systemu informatycznego Centrum
e-Zdrowia. Będą dotyczyły osób, których kwarantanna lub izolacja trwała w dniu 22 października albo zacznie się po tym dniu.

Posłuchaj
09:01 PR24_MPLS 2020_10_30-20-35-05.mp3 Gertruda Uścińska o nowym rozwiązaniu na portalu PUE ZUS, które będzie dotyczyło ustalania uprawnień do zasiłków chorobowych i wynagrodzeń w związku z kwarantanną lub izolacją ("Temat dnia/Gość PR24")

- W ten sposób przejmiemy niektóre zadania Sanepidu, odciążymy inspektorów od wydawania decyzji o kwarantannie lub izolacji. Informacje z systemu e-Zdrowie będą pobierane raz dziennie. Wiemy, że na te dane bardzo czekają pracodawcy. Uprości to działanie w ustalaniu uprawnień do zasiłków chorobowych i wynagrodzeń - wskazała Gertruda Uścińska.

ZUS shutterstock 1200.jpg
Zwolnienie ze składek ZUS w ramach tarczy 5.0. W sobotę mija termin złożenia e-dokumentów

Nowa zakładka na platformie

Dane ZUS będzie udostępniał płatnikom składek na ich profilach na PUE ZUS. Informację o kwarantannie lub izolacji na swoim profilu na PUE ZUS będzie miał również ubezpieczony.

W portalu PUE ZUS, w menu bocznym, pojawi się nowa zakładka – Kwarantanna i izolacja domowa. Po wejściu w nią pojawi się tabela, w której będą prezentowane odpowiednie dane.

Więcej informacji na temat nowego rozwiązania można znaleźć na stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Piotr Wąż
Gość: Gertruda Uścińska, prezes ZUS
Data emisji: 30.10.2020
Godzina emisji: 20.35

zus.pl/Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ZUS czasowo wstrzymuje turnusy rehabilitacyjne. Apeluje o załatwianie wszelkich spraw zdalnie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 11:01
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wstrzymał czasowo od 24 października wyjazdy do ośrodków rehabilitacyjnych w systemie stacjonarnym. Skierowanie do tego ośrodka będzie można zrealizować w późniejszym terminie - informuje ZUS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: są błędy we wnioskach firm o tarczę 5.0. Zobacz, jak ich uniknąć

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 16:44
Przedsiębiorcy, którzy nie prowadzili działalności gospodarczej w ubiegłym roku, nie mogą liczyć na dodatkowe świadczenie postojowe oraz zwolnienie z opłacania składek w ramach tarczy antykryzysowej 5.0. Nie spełniają bowiem jednego z istotnych warunków wskazanych w ustawie - informuje ZUS.
rozwiń zwiń