X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Francja poradzi sobie ze zradykalizowanymi islamistami? Talaga: ocalenie spójności państwa wymaga zdecydowanych ruchów

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 15:28
- Jeżeli ośrodki radykalnych muzułmanów nie zostaną wyniszczone, będą odpowiadały zabójstwami i przelaną krwią - powiedział Andrzej Talaga, publicysta z Warsaw Enterprise Institute, który odniósł się do sytuacji we Francji po niedawnych atakach o charakterze terrorystycznym.
Audio
  • Andrzej Talaga o sytuacji we Francji po niedawnych atakach o charakterze terrorystycznym, kampanii prezydenckiej w USA oraz oporze społecznym przeciwko reżimowi Aleksandra Łukaszenki na Białorusi ("Temat dnia/Gość PR24")
Andrzej Talaga
Andrzej TalagaFoto: PR24

Prezydent Francji Emmanuel Macron, w reakcji na niedawne zabicie nauczyciela przez zamachowca, zapowiedział dalsze kroki przeciwko islamizmowi

1200_Nicea atak_PAP.jpg
Zamach w Nicei. Aresztowano mężczyznę podejrzanego o kontakt z terrorystą

Dodał, że "w ostatnich dniach podjęto kilkadziesiąt konkretnych działań przeciwko organizacjom, stowarzyszeniom lub osobom, które realizują projekt radykalnego islamizmu lub ideologii zniszczenia Republiki". 

Talaga: spacyfikowane muszą zostać nie tylko zmilitaryzowane odłamy

Pomimo tego w czwartek doszło we Francji do kolejnego ataku. Trzy osoby zginęły, a kilka zostało rannych w ataku nożownika w pobliżu bazyliki Notre Dame w Nicei na południowym wschodzie kraju.

Posłuchaj
22:57 PR24_MPLS 2020_10_30-14-33-53.mp3 Andrzej Talaga o sytuacji we Francji po niedawnych atakach o charakterze terrorystycznym, kampanii prezydenckiej w USA oraz oporze społecznym przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki na Białorusi ("Temat dnia/Gość PR24")

- Ocalenie spójności państwa wymaga radykalnych ruchów, użycia policji, a nawet wojska po to, by spacyfikować i rozbić nie tylko agresywne i militarne odłamy ruchu muzułmańskiego, ale również organizacje, które nie posiadają charakteru militarnego, a mogą zaszkodzić francuskiemu społeczeństwu - wskazał Andrzej Talaga.

mid-epa08782878 1200.jpg
Lyon: policja zatrzymała Afgańczyka wymachującego nożem. To znany służbom radykalny islamista

Możliwa wojna domowa?

Publicysta, zapytany o to, czy islamiści mieszkający we Francji mogliby wypowiedzieć wojnę domową strukturom państwowym, stwierdził, że pomimo dużego zradykalizowania i posiadania zapasów broni palnej nie byliby do tego zdolni.

- Z ich strony będą pojawiać się pojedyncze akty przemocy. Jeżeli ośrodki radykalnych muzułmanów nie zostaną wyniszczone, będą odpowiadały zabójstwami i przelaną krwią. Widzieliśmy to na przykładzie chociażby tego, co stało się w Nicei - wskazał.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Andrzej Talaga, publicysta z Warsaw Enterprise Institute
Data emisji: 30.10.2020
Godzina emisji: 14.33

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"We Francji wciąż nie rozwiązano problemu islamskiego fundamentalizmu". Publicysta o ataku nożownika w Nicei

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 12:42
- We Francji mamy do czynienia ze starciami cywilizacyjnymi i powrotem ataków terrorystycznych. Istnieje również strukturalny kłopot integracji ludzi z 3-4 pokolenia, którzy mają korzenie imigranckie - powiedział Łukasz Kobeszko z "Nowej Konfederacji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reakcje po ataku w Nicei. Szef włoskiej policji zwiększył ochronę francuskich placówek

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 06:00
Szef włoskiej policji w wydanym w czwartek okólniku nakazał lokalnym władzom i komendom maksymalną czujność wokół francuskich obiektów i ich ochronę - poinformowała agencja Ansa. To reakcja po ataku terrorystycznym w bazylice w Nicei, gdzie zamordowane zostały trzy osoby.
rozwiń zwiń