X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Kolejna odsłona ciamajdanu". Cezary Krysztopa o protestach ws. wyroku TK

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 14:30
- Temperaturę sporu w sprawie aborcji może obniżyć ostatnie oświadczenie prezydenta Andrzeja Dudy - mówił w Polskim Radiu 24 red. Cezary Krysztopa z portalu Tysol.pl.
Audio
  • C. Krysztopa o protestach aborcyjnych ("Gość PR24")
Protest zwolenników aborcji
Protest zwolenników aborcjiFoto: Twitter

Prezydent Andrzej Duda zapowiada projekt ustawy, która dopuści aborcję z powodu ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu prowadzącego do śmierci dziecka, ale jednocześnie będzie chroniła na przykład dzieci z zespołem Downa. Prezydent jest zdania, że to rozwiązanie oddaje "istotę tzw. kompromisu aborcyjnego z 1993 roku i jest zgodne z orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego".

"Dotrze do umiarkowanej części"

Zdaniem publicysty i gościa PR24, to dobry pomysł, bo obniży temperaturę sporu. Nie powstrzyma jednak, jak dodaje, aktów "aborcyjnej agresji", ale może dotrzeć do umiarkowanej części protestujących, która zauważyła, iż w protestach nie chodzi o obronę kobiet.


andrzej duda en 1200.jpg
Prezydent: zdecydowałem się na złożenie do Sejmu projektu zmiany ustawy dot. aborcji

- W tych protestach już dawno nie chodzi o orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, choć nie wykluczam, że mogło poruszyć ono jakąś część społeczeństwa, ale dziś to kolejna odsłona ciamajdanu. Są też poważne podejrzenia, że takie rozruchy są na rękę siłom zewnętrznym - powiedział gość PR24.

Cezary Krysztopa dodał, że środowiska lewicowe i aborcyjne będą sprzeciwiać się każdemu kompromisowi, bo w ich mniemaniu, jak podkreślił, uderzyłby w postęp, w znaczeniu, w jakim tylko te środowiska rozumieją to słowo.

"PiS naruszył interesy"

- Oczywiście, tak duże demonstracje zwolenników aborcji są podyktowane wpływem konkretnych emocji, jakie całe lata w społeczeństwie były budowane przez dzisiejszą opozycję. Wystarczy iskra, by je rozpalić, tym bardziej że PiS, rządząc, popełnił już kilka błędów. Można też przypuszczać o podsycaniu z zewnątrz i tym, iż robią to ci, którym PiS naruszył interesy - powiedział publicysta.


Posłuchaj
20:36 PR24_MPLS 2020_10_30-13-39-16.mp3 C. Krysztopa o protestach aborcyjnych ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Antoni Trzmiel

Gość: red. Cezary Krysztopa (portal Tysol.pl)

Data emisji: 30.10.2020

Godzina: 13.39 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Aborcja to nie jest wyrwanie zęba". Iwona Arent o protestach po wyroku TK ws. ochrony życia

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 09:00
- W Konstytucji powinny znaleźć się nowe zapisy dotyczące życia. Jeśli to się nie uda, to należy zmienić ustawę i dokonać kompromisu chroniącego te dzieci, które mogą żyć  - powiedziała w Polskim Radiu 24 Iwona Arent z PiS. Gościem audycji była też Małgorzata Prokop z Lewicy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Będzie więcej zakażeń koronawirusem". Piotr Gursztyn o protestach zwolenników aborcji

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2020 12:45
- Te protesty nie mają słuszności, a poza tym organizowanie ich w sytuacji pandemii to skrajna nieodpowiedzialność - tak o zapowiadanych na piątek manifestacjach zwolenników aborcji w Warszawie mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Gursztyn z TVP.
rozwiń zwiń