X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Oświadczenie prezesa PiS. Prof. Chwedoruk: próba wskazania politycznego celu i kierunku działania

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 20:56
- Oświadczenie ma bardzo silny kontekst wewnętrzny dotyczący obozu władzy i jego wyborców. Jednak biorąc pod uwagę interesy obozu rządzącego, mogło zostać przedstawione zbyt późno - powiedział prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Prof. Rafał Chwedoruk o oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego i protestach w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ("Temat dnia/Gość PR24")
Prof. Rafał Chwedoruk
Prof. Rafał ChwedorukFoto: PR24

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, w oświadczeniu zamieszczonym w mediach społecznościowych, odniósł się do ubiegłotygodniowego wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej oraz do protestów, które w związku z tym wyrokiem trwają na ulicach polskich miast.

strajk 1200 pap.jpg
"Demonstracje będą kosztowały życie wielu osób". Prezes PiS apeluje o przestrzeganie zasad sanitarnych

"Próba konsolidacji partii"

W ocenie prof. Rafała Chwedoruka, oświadczenie ma bardzo silny kontekst wewnętrzny dotyczący obozu władzy i jego wyborców.

Posłuchaj
21:42 PR24_MPLS 2020_10_27-20-06-50.mp3 Prof. Rafał Chwedoruk o oświadczeniu Jarosława Kaczyńskiego i protestach w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji ("Temat dnia/Gość PR24")

- Od kilku dni PiS było w głębokiej defensywie, jeśli chodzi o komunikację, zwłaszcza że poglądy na skutki orzeczenia TK wśród samych wyborców partii musiały być mocno zróżnicowane. Dlatego też jest to próba konsolidacji partii rządzącej, wskazanie politycznego celu i kierunku działania - stwierdził politolog.

Marta Lempart 1200 PAP.jpg
Wulgaryzmy i antyklerykalizm. Marta Lempart przedstawiła postulaty Strajku Kobiet

Prof. Chwedoruk: nie widać przesłanek wskazujących na możliwość kompromisu

Rozmówca Krzysztofa Grzybowskiego zastanawiał się, czy z punktu widzenia interesów obozu władzy, oświadczenie nie zostało przedstawione zbyt późno.

CZYTAJ TAKŻE:

Odnosząc się do trwających protestów, prof. Chwedoruk stwierdził, że w obecnej sytuacji "nie ma żadnych przesłanek wskazujących na możliwość kompromisu".

* * *

Audycja: "Temat Dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Krzysztof Grzybowski
Gość: prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego
Data emisji: 27.10.2020
Godzina emisji: 20.06

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ataki na kościoły po orzeczeniu TK. Prof. Reginia-Zacharski: pewna granica została przekroczona

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 22:00
- Tutaj dochodzi do - niektórzy nazywają to profanacją - dewastowania niektórych elementów kościoła, jak również zakłócania nabożeństw. To jest pewna nowość, w związku z czym myślę, że pewna kolejna granica została przekroczona - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując protesty po orzeczeniu TK ws. aborcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Spór o aborcję zmienia się w spór wokół Kościoła". Ekspert o protestach po orzeczeniu TK

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2020 19:50
- Apel Jarosława Kaczyńskiego nie jest przypadkiem. Potwierdza się stara reguła, że w polityce nie ma przypadków, są tylko znaki. (…) Mam wrażenie, że obecnie trwa poszukiwanie pola, na którym tak naprawdę trwa spór - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej i Instytutu Badań Spraw Publicznych.
rozwiń zwiń