X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Opieszałość w tej sprawie jest niezrozumiała". Prof. Zbigniew Krysiak o unijnych funduszach antycovidowych

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 15:00
- Brak funduszy antycovidowych płynących z UE to sabotaż, który prowadzi do jeszcze większego hamulca i degradacji gospodarek poszczególnych państw - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Krysiak z SGH.
Audio
  • Prof. Z. Krysiak o funduszach antycovidowych ("Gość PR24")
Zbigniew Krysiak
Zbigniew KrysiakFoto: PR24/TB

Ekonomista mówił o gospodarczych skutkach pandemii koronawirusa oraz o możliwym zarządzaniu ryzykiem. - Żyjemy w warunkach zaskoczenia, przypominających atak Adolfa Hitlera na Polskę. Niby się spodziewaliśmy, że nastąpi, ale nie w takiej skali i tempie - powiedział gość PR24.

Podkreślił, że mechanizmy rozwoju epidemii koronawirusa dopiero poznajemy. - Żyjemy w sytuacji niepewności, trudno na razie mówić o zarządzaniu ryzykiem, to sytuacja mocno nieprzewidywalna - zauważył.

Kościński tt-1200.jpg
Minister finansów: przez ostatnie kilka miesięcy gospodarka wróciła na względnie dobre tory

"Bruksela zamknęła się w schronie"

Jak dodał, na okoliczność tego, że z pandemią będziemy mieć do czynienia dłuższy czas, przedsiębiorcy muszą przestawić swoją organizację działania. - To wymaga funduszy, których spodziewamy się z Unii Europejskiej, ale ich na razie nie ma. Bruksela znowu zamknęła się w schronach. Pytanie, gdzie są fundusze antycovidowe, dziś te środki są bardzo potrzebne, miały umożliwić przebudowę zagrożonych branż - mówił prof. Zbigniew Krysiak.

Podkreślił, że unijne fundusze miały mieć działanie profilaktyczne, powinny wejść w tej chwili. Mowa była też, jak przypomniał profesor, o skróceniu łańcuchów dostaw, przeniesieniu produkcji do Europy w wielu branżach. - Opieszałość UE jest niezrozumiała - mówił ekonomista.


Posłuchaj
22:38 PR24_MPLS 2020_10_26-14-07-33.mp3 Prof. Z. Krysiak o funduszach antycovidowych ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Antoni Trzmiel

Gość: prof. Zbigniew Krysiak (ekonomista, SGH) 

Data emisji: 26.10.2020

Godzina: 14.07

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ekonomista: dziś polska gospodarka przechodzi przez kryzys suchą nogą, pokazuje swoją siłę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 20:20
- Polska pokazuje swoją siłę m.in. dlatego, że przed kryzysem radziliśmy sobie lepiej niż większość Unii, mieliśmy dynamiczny wzrost gospodarczy i resztę wskaźników makroekonomicznych także bardzo przyzwoitą, niskie bezrobocie, niską inflację, szybki wzrost wynagrodzeń - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marian Szołucha, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jedyny pomysł to zadłużanie się". Ekonomista o walce z pandemią koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2020 18:50
- Gdyby rok temu ktoś powiedział, że deficyt budżetowy będzie dziś wynosił 120 mld, złapalibyśmy się za głowę. Niemal na całym świecie jedynym pomysłem na walkę z koronawirusem jest zadłużanie się i dodrukowywanie pieniędzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
rozwiń zwiń