X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Nie doceniamy potrzeby ładu zewnętrznego". Psycholog dziecięcy o nauce zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2020 12:48
- To, jak rodzice wraz ze swoimi dziećmi przejdą przez czas zdalnej edukacji, zależy nie tylko od nich. Ważne są też np. warunki lokalowe czy posiadany w domu sprzęt komputerowy - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Piotrowska, psycholog dziecięcy.
Zdalna nauka. Zdjęcie ilustracyjne
Zdalna nauka. Zdjęcie ilustracyjneFoto: Natalia Lebedinskaia/Shutterstock

Rozpoczęła się nauka zdalna dla uczniów w klasach od 4 do 8 szkoły podstawowej. Uczniowie z klas od 1 do 3 nadal uczą się w szkołach. Bez zmian działają przedszkola. Od soboty obowiązują nowe ograniczenia związane z rozprzestrzenieniem się pandemii. Dotyczą one także szkół.

- Nie doceniamy znaczenia czegoś, co w klasycznej pedagogice nazywano ładem zewnętrznym. Twierdzono, że jeśli chcemy zaprowadzić ład i porządek w umyśle dziecka, to powinniśmy zacząć od uporządkowania jego otoczenia - powiedziała psycholog.

szkoła koronawirus 1200 shutterstock.jpg
Koronawirus w Polsce. Przemysław Czarnek: nie ma potrzeby edukacji zdalnej w klasach I-III

"Motywacja jako warunek konieczny"

Jak dodała, warunkiem koniecznym procesu dydaktycznego jest motywacja. - Dziecko rozmemłane, w piżamie, nie ma motywacji. W czasie zdalnej nauki powinno się wykonać wszystkie czynności przygotowawcze, jakie wykonuje się każdego dnia - mówiła dr Aleksandra Piotrowska.

Dodała, że polscy rodzice, na tle rodziców innych krajów, na co dzień bardzo angażują się w naukę dzieci. Gość PR24 podkreśliła, że ma to dobre strony, ale też i złe. Zauważyła, że zdaniem wielu dzieci pamiętanie o tym, co trzeba następnego dnia wziąć do szkoły, albo jaką pracę domową odrobić, jest obowiązkiem rodziców.


Posłuchaj
24:57 PR24_MPLS 2020_10_26-11-32-51.mp3 Dr A. Piotrowska o nauce zdalnej ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Krzysztof Świątek

Gość: dr Aleksandra Piotrowska (psycholog dziecięcy)

Data emisji: 26.10.2020

Godzina: 11.33 

Czytaj także

"Są zadawalające". Marcin Smolik z CKE o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2020 13:40
- Byłbym daleki od czynienia porównań dotyczących tegorocznych wyników egzaminu ósmoklasisty do lat poprzednich. Wiemy jedynie, jaki jest poziom opanowania umiejętności w tym roku - mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Michał Sutkowski: chore dziecko nie może iść do szkoły. To warunek podstawowy

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 21:31
- Bardzo bym liczył na inwencję nauczycieli i odpowiedzialność rodziców, którzy nie będą puszczali chorych dzieci do szkoły. To jest warunek podstawowy. Chore dziecko nie powinno być przysyłane do szkoły. Jeśli jest katar, drapanie w gardle, kichanie, jeżeli rodzice widzą, że dziecko jest osowiałe, ma nawet nieznacznie podwyższoną temperaturę, należy w takiej sytuacji rezygnować od razu, bezwzględnie z pójścia dziecka do szkoły fizycznie - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, specjalista medycyny rodzinnej z Uczelni Łazarskiego.
rozwiń zwiń