X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Modzelewski: nie mamy możliwości, by powtórzyć poprzedni lockdown

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2020 15:47
-  Musimy leczyć tych, którzy wymagają leczenia, ale czy nasze działania polegające na "cichym" lockdownie doprowadzą do zmniejszenia liczby zachorowań? Chrońmy tych, którzy są chorzy i najbardziej zagrożeni, ale nie wprowadzajmy zakazów generalnych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista.
Audio
  • Prof. Witold Modzelewski o nowych obostrzeniach gospodarczych w Polsce (Temat Dnia/Gość PR24)
Prof. Witold Modzelewski
Prof. Witold ModzelewskiFoto: TB/PR24

Rozmowa dotyczyła sytuacji gospodarczej w kraju i kolejnych obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. - Pytanie, czy wrócimy do czarnego scenariusza z pierwszej połowy roku, czy mamy inną wersję reakcji na to zagrożenie. Zaczęło się obiecująco. Podział na strefy był dobrym podziałem, teraz chyba zadziałała presja, którą nie do końca rozumiem - ocenił prof. Witold Modzelewski.

"Wyrywamy się z miejsca"

pieniądze portfel 1200.jpg
Pandemia nie rujnuje naszych finansów. Większość Polaków ma tyle samo lub więcej pieniędzy

- Liczba osób zakażonych to nie jest to samo, co ludzie chorzy. Musimy leczyć tych, którzy wymagają leczenia, ale czy nasze działania polegające na "cichym" lockdownie doprowadzą do zmniejszenia liczby zachorowań? Nie mamy już możliwości, aby powtórzyć poprzedni lockdown. Chrońmy tych, którzy są chorzy i najbardziej zagrożeni, ale nie wprowadzajmy zakazów generalnych - zwrócił uwagę.

Posłuchaj
21:02 PR24_MPLS 2020_10_23-15-08-03.mp3 Prof. Witold Modzelewski o nowych obostrzeniach gospodarczych w Polsce (Temat Dnia/Gość PR24)

Zdaniem ekonomisty, "świat zaczął pogłębiać dysproporcję wewnętrzną. Wzrosło bogactwo bogatych, natomiast naszym sukcesem jest to, że jako biedni wyrywamy się z tego kręgu biednych, aby nie popadać w głębszą biedę. To nasz dorobek, który musimy chronić. Zagrożenie nie skończy się, możemy tylko ograniczać liczbę chorych". 

Czytaj także:

- Wyrywamy się z miejsca, które nam niejako przydzielono historycznie, czyli biednego peryferium w centrum Europy, które miało być rezerwuarem taniej siły roboczej. Spóźniliśmy się wiele lat, ale staramy się wyjść z tego miejsca. Bieda w Polsce zawsze była ograniczała potencjał własnej twórczości i to się zmienia, a więc spotykają nas oskarżenia o wszelkie możliwe zło. Nie należy się tym przejmować, ale trzeba też mieć świadomość, że nie odpuści się nam krytyki - podsumował. 

COVID-19: nowe zasady bezpieczeństwa COVID-19: nowe zasady bezpieczeństwa

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: prof. Witold Modzelewski (ekonomista)
Data emisji: 23.10.2020
Godzina emisji: 15.08

Polskie Radio 24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Strategia jest adekwatna i trafiona". Wiceminister zdrowia o testowaniu na koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:45
- Mamy środki na wykonywanie testów na obecność koronawirusa, mamy infrastrukturę, ale przyjęliśmy pewne założenia, kogo testować - mówił w Sejmie wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Zaznaczył, że odsetek dodatnich wyników testów pokazuje, że przyjęta strategia jest celna i adekwatna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Preferencje dla lekarzy są niezbędne". Socjolog o projekcie ustaw covidowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:01
- Mam nadzieję, że opozycja nie będzie radykalnie występować przeciwko niezbędnym posunięciom i regulacjom, dotyczących noszenia maseczek czy podniesienia honorariów dla lekarzy bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronawirusem - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: zachęcam wszystkich do zainstalowania aplikacji STOP COVID

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 21:40
- Im więcej osób skorzysta z aplikacji, tym szybciej zatrzymamy rozprzestrzenianie się wirusa - zaapelował premier Mateusz Morawiecki w krótkim filmiku, który zamieścił na Twitterze.
rozwiń zwiń