X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Preferencje dla lekarzy są niezbędne". Socjolog o projekcie ustaw covidowych

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 15:01
- Mam nadzieję, że opozycja nie będzie radykalnie występować przeciwko niezbędnym posunięciom i regulacjom, dotyczących noszenia maseczek czy podniesienia honorariów dla lekarzy bezpośrednio zaangażowanych w walkę z koronawirusem - mówił w Polskim Radiu 24 dr Tomasz Żukowski, socjolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • 20.10.2020 dr Tomasz Żukowski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Sejm
SejmFoto: MrMR/ Shutterstock.com

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 12 107 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem. Od wczoraj zmarło 168 zakażonych osób, spośród których 137 miało choroby współistniejące.

Sakiewicz PR24 1200.jpg
"Najważniejsza jest dyscyplina społeczna". Tomasz Sakiewicz o pandemii

Dr Tomasz Żukowski komentował trwające obrady Sejmu i dyskusję wokół nowych regulacji prawnych związanych z walką z epidemią koronawirusa. - Wypowiedzi liderów opozycji podczas debaty w Sejmie były bardzo radykalne, niestety posługiwano się czasami skrajną demagogią. Trzeba jednak podkreślić, że na koniec każdego wystąpienia były także apele o solidarność społeczeństwa i - w przypadku większości wystąpień - o przestrzeganie obostrzeń. (…) Preferencje dla lekarzy bezpośrednio walczących z koronawirusem są niezbędne, by byli gotowi podjąć tę najtrudniejszą, ale też niezbędną pracę - stwierdził.

Gość audycji odniósł się także do obaw dotyczących wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń. - W tej chwili rozprzestrzenianie się koronawirusa jest znacznie większe niż wiosną. Zatrzymanie epidemii wiązało się wtedy z bardzo dużymi kosztami gospodarczymi, to setki miliardów złotych, oraz wysokimi kosztami społecznymi, w tej chwili ludziom trudno zaakceptować ponownie aż tak dużą skalę ograniczeń - zaznaczył.

Posłuchaj
20:58 _PR24_AAC 2020_10_22-14-08-04 (1).mp3 20.10.2020 dr Tomasz Żukowski (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Socjolog odniósł się też do możliwości zamknięcia cmentarzy 1 listopada. - Dzień Wszystkich Świętych jest specyficzny, Polacy traktują to święto jako bardzo ważny element swojej tożsamości, znacząca część z nich chce odwiedzać groby swoich bliskich. Trzeba apelować do wszystkich o rozsądek i rozłożenie w czasie tych wizyt, tak by uniknąć tego typu spotkań, które mogą skutkować zakażeniami i rozprzestrzenianiem się epidemii - podkreślał.

Czytaj także:

W sumie w Polsce potwierdzono od początku epidemii prawie 215 tysięcy zakażeń. Zmarło ponad 4 tysiące osób, wyzdrowiało - 102 tysiące.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Michał Rachoń

Gość: dr Tomasz Żukowski (Uniwersytet Warszawski)

Data emisji: 22.10.2020

Godzina emisji: 14.09

PR24/ka

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Naturalne reakcje psychologiczne, gra polityczna i najbardziej niebezpieczna - agresja zewnętrzna i dezinformacja". Tomasz Sakiewicz o istotnych elementach towarzyszących walce z epidemią

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 11:22
- Samodyscyplina jest bardzo trudna do utrzymania. Następują reakcje np. całkowitej negacji - to jest normalne w psychologii (...), ale najbardziej niebezpieczna jest agresja zewnętrzna - nieuczciwe podawanie informacji, podszywanie się pod kogoś, fala fake newsów - przestrzegał w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Jabłoński o epidemii: opozycja liczy na krótką pamięć społeczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 11:04
- Opozycja formułowała argumenty, które miały z jesieni czynić ten czas, w którym to naprawdę już wyjdziemy z epidemii. Widzimy, co się dzieje, gdybyśmy posłuchali opozycji - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Gryglewicz: wielu naukowców nie zgadza się z podejściem, żeby wzmacniać obostrzenia

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2020 13:15
- Nasze restrykcje są odzwierciedleniem globalnego procesu walki z pandemią - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Gryglewicz z Uczelni Łazarskiego, wskazując jednocześnie, że wielu naukowców nie zgadza się z tym podejściem, ale ich głos nie jest dopuszczany do publicznej debaty.
rozwiń zwiń