X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Walcząc z pandemią, musimy też pamiętać o osobach dotkniętych innymi chorobami". Sałek o Funduszu Medycznym

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 14:21
- Fundusz Medyczny to kontynuacja działań i zapowiedzi pana prezydenta Andrzeja Dudy. Dobrze, że podpisano dziś stosowną ustawę. (…) Było zapotrzebowanie na tego typu podejście legislacyjne w ochronie zdrowia, była akceptacja ze strony wszystkich stronnictw politycznych - powiedział Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. Powołanie Funduszu Medycznego prezydent zapowiedział w marcu, a pod koniec czerwca złożył w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie.

dziecko szpital shutt-1200.jpg
Choroby rzadkie wcale nie są takie rzadkie

- To dla mnie bardzo ważny moment, ale mam nadzieję, że przede wszystkim jest to bardzo ważny moment dla polskich pacjentów, dla rodziców, którzy wychowują i na co dzień martwią się ogromnie o zdrowie swoich dzieci, często dotkniętych chorobami rzadkimi czy nowotworowymi - mówił prezydent podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Walka z koronawirusem i troska o pacjentów z innymi schorzeniami

Paweł Sałek podkreślił, że podpisanie ustawy, to kontynuacja działań i zapowiedzi prezydenta z okresu pierwszej kadencji, a następnie kampanii wyborczej. - Był to zapowiedziany projekt legislacyjny, z którym wystąpił Andrzej Duda. Dobrze, że podpisano dziś stosowną ustawę, bo oprócz walki z pandemią, musimy też pamiętać o tych, którzy są dotknięci innymi chorobami - wskazał gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
18:50 PR24_MPLS 2020_10_20-13-37-42.mp3 Paweł Sałek o podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawie dot. Funduszu Medycznego raz o unijnej strategii na rzecz bioróżnorodności i zagrożeniach, jakie mogą z niej wynikać ("Temat dnia/Polskie Radio 24")

Dodał, że konieczność uruchomienia Funduszu Medycznego jest bardzo ważna, gdyż dzięki niemu będzie także możliwość rozwoju naukowego polskiej służby zdrowia, a także zakupów interwencyjnych i działań punktowych. 

dziecko lekarz shutterstock 1200x660.jpg
Mukopolisacharydoza - przyczyny choroby, diagnostyka i możliwości leczenia

Ponadpartyjna i ponadpolityczna ustawa

Ustawa dotycząca Funduszu Medycznego została przyjęta przez Sejm przeważającą liczbą głosów. Paweł Sałek przypomniał, że opowiedziało się za nią blisko 440 posłów.

- Jest to ustawa ponadpartyjna, ponadpolityczna. Było zapotrzebowanie na tego typu podejście legislacyjne w ochronie zdrowia, była akceptacja ze strony wszystkich stronnictw politycznych - stwierdził rozmówca Antoniego Trzmiela.

----------------------------

Fundusz Medyczny ma finansowo wspierać poszerzanie dostępu do nowoczesnych metod leczenia i leków zapewniających skuteczną diagnostykę i terapię, a także uzyskiwanie świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności przez dzieci oraz innych pacjentów cierpiących na choroby rzadkie i nowotworowe.

Ustawa gwarantuje corocznie Funduszowi Medycznemu wypłatę z budżetu państwa w wysokości nie niższej niż 4 mld zł, począwszy od 2021 r. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Sałek, doradca prezydenta RP
Data emisji: 20.10.2020
Godzina emisji: 13.40

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Zwiększy dostępność leczenia chorób rzadkich". Rzecznik resortu zdrowia o Funduszu Medycznym

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 16:55
- Powstanie Funduszu Medycznego, którego inicjatorem jest prezydent, a ustawa go powołująca trafiła właśnie do Sejmu, przyczyni się m.in. do zwiększenia dostępności do terapii chorób rzadkich - zauważył rzecznik prasowy resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Kierujemy się strategicznymi interesami Polski i Polaków". Premier o walce rządu z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 10:55
Chronimy Polskę i Polaków i kierujemy się ich strategicznymi interesami - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że rząd chce chronić zdrowie i życie Polaków, w szczególności osób starszych, zapewnić właściwe działanie służby zdrowia i utrzymać funkcjonującą gospodarkę.
rozwiń zwiń