X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zaufanie ze strony świata medycznego jest niezbędne". Ekspert o skutecznej walce z pandemią

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2020 12:49
- Jeżeli chcemy skutecznie wprowadzić rozwiązania kryzysowe, a takie są teraz niestety potrzebne, to niezbędne jest zbudowanie zaufania ze strony świata medycznego - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/Shutterstock.com

Bezpieczeństwo prawne dla lekarzy walczących z COVID-19, 200 proc. dodatku za walkę z COVID-19, 100 proc. wynagrodzenia za czas kwarantanny i izolacji dla medyków oraz możliwość pracy na kwarantannie za zgodą pracodawcy. Takie zapisy zawiera projekt ustawy zdrowotnej, zwany też ustawą "o dobrym Samarytaninie", która ma być procedowana w Sejmie.

sejm 1200 pap.jpg
"Politykierstwo wygrało dziś ze zdrowiem". Adam Niedzielski o odroczeniu obrad Sejmu

"To konieczność w obecnej sytuacji"

W Polskim Radiu 24 Maria Libura odniosła się m.in. do pierwszej z wymienionych kwestii. Stwierdziła, że wyłączenie kwestii odpowiedzialności za nieumyślne błędy jest czymś koniecznym w obecnej sytuacji.

Posłuchaj
23:07 PR24_MPLS 2020_10_20-11-33-56.mp3 Maria Libura o zapisach ustawy "o dobrym Samarytaninie" i działaniach rządu podejmowanych w walce z pandemią ("Temat dnia/Gość PR24")

- Wątpliwości budzi jednak ograniczenie tej zasady do personelu medycznego zajmującego się chorymi lub podejrzanymi o zarażenie się COVID-19. Środowisko medyczne wskazuje, że jest to niewystarczające, potrzebne byłoby objęcie wszystkich lekarzy, pielęgniarek i ratowników - podkreśliła.

morawiecki 1200 pap.jpg
"Kierujemy się strategicznymi interesami Polski i Polaków". Premier o walce rządu z pandemią

Libura: niezbędne jest zbudowanie zaufania ze strony świata medycznego

Ekspert stwierdziła, że jeśli w tak nietypowym czasie chcemy mieć skutecznych pracowników służby zdrowia, to trzeba im zagwarantować, że nie będą mieć kłopotów dlatego, że starali się robić, co się da w konkretnej sytuacji.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

- Jeżeli chcemy także skutecznie wprowadzić rozwiązania kryzysowe, a takie są teraz niestety potrzebne, to niezbędne jest zbudowanie zaufania ze strony świata medycznego, bo ze strony jego przedstawicieli chęć do działania jest bardzo duża, ale wymaga to zapewnienia odpowiednich warunków - stwierdziła Libura.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki 
Gość: Maria Libura, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
Data emisji: 20.10.2020
Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Trzeba walczyć z koronaidiotyzmami i koronaprzestępcami". Dr Sutkowski o postawie wobec zagrożenia pandemicznego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:06
- Osoby przestrzegające zasad stają się celem ataków. Jeżeli zwróci się uwagę nawet w sposób kulturalny i grzeczny, to spotka się to często z niegodną reakcją. Powinno być zero tolerancji wobec wykroczeń przeciwko zdrowiu publicznemu - powiedział dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: system ochrony zdrowia ostatnim odwodem, ważne, by zadziałały inne bezpieczniki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 21:33
- Przebieg pandemii zależy nie tylko od działania systemu ochrony zdrowia. Istotne są też odpowiednia organizacja szkół, zachowanie dystansu społecznego, poważne traktowanie przez obywateli zasad higieny oraz noszenia maseczek, a także działanie systemu szybkiego wykrywania ognisk - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
rozwiń zwiń