X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piotr Semka o ruchu Rafała Trzaskowskiego: to straszne dziwactwo

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2020 17:04
Rafał Trzaskowski zainaugurował działalność ruchu "Wspólna Polska" i zapowiedział powołanie związku zawodowego o nazwie "Nowa Solidarność". Piotr Semka, publicysta tygodnika "Do Rzeczy" stwierdził w Polskim Radiu 24, że "jest to straszne dziwactwo", a argumentacja twórców tej inicjatywy "jest bardzo mętna".
Audio
  • Piotr Semka o nowym ruchu Rafała Trzaskowskiego (Temat dnia/Gość PR24)
Piotr Semka, publicysta Do Rzeczy
Piotr Semka, publicysta "Do Rzeczy"Foto: Polskie Radio 24

Rafał Trzaskowski podkreślał, że chce stworzyć "dekalog wartości, pragnień, marzeń, które są wspólne dla Polek i Polaków". Stworzenie ruchu obywatelskiego, który miałby wykorzystywać potencjał ludzi, którzy wsparli go w kampanii prezydenckiej, a którzy nie chcą zapisywać się do partii Trzaskowski zapowiedział tuż po wyborach prezydenckich.

Czytaj więcej
KRT 123 EN 1200 .jpg
"Ruch Warszawskich Podwyżek". Dziennikarze o nowym ruchu Trzaskowskiego

Inauguracja ruchu pod roboczą nazwą "Nowa Solidarność" była już dwukrotnie przekładana, m.in. z powodu awarii w oczyszczalni ścieków "Czajka". Ostatecznie Trzaskowski zaprezentował swój projekt pod nazwą "Wspólna Polska" w sobotę w Warszawie.

"Mętne opinie"

Piotr Semka stwierdził, że ta inicjatywa "jest dziwactwem". - Jeżeli ktoś jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i zakłada ruch, który rywalizuje z tą partią, to sam pokazuje, że ta formacja jest już kiepska. Pojawia się jednak pytanie, dlaczego w niej zostaje - wskazał publicysta.

Gość PR24 podkreślił, że nie przemawia do niego argumentacja Rafała Trzaskowskiego, który uważa, że jego ruch jest dla osób unikających zrzeszania się w partii, ale chcących zaangażować się politycznie. - To są bardzo mętne opinie - uważa Piotr Semka.

Posłuchaj
13:45 _PR24_AAC 2020_10_18-15-41-24.mp3 Piotr Semka o nowym ruchu Rafała Trzaskowskiego (Temat dnia/Gość PR24)

- Jak partia ma branie i jest w okresie dynamicznego rozwoju, to takich problemów nie ma. To jest skomplikowana próba wyjaśnienia tego dziwactwa - dodał publicysta.

Czytaj więcej
jan Mosiński.jpg
"Atrapa związku zawodowego". Jan Mosiński o "Nowej Solidarności" Rafała Trzaskowskiego

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

* * *

Audycja: Temat dnia/Gość PR24

Prowadzi: Magdalena Złotnicka

Gość: Piotr Semka

Data emisji: 18.10.2020

Godzina emisji: 15.45

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Inauguracja Wspólnej Polski. Nowy ruch Rafała Trzaskowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 15:30
- Powołujemy ruch, który chce Polski, w której cel nigdy nie uświęca środków, Polski w której prawo jest fundamentem działania państwa, prawo zawsze jest na pierwszym miejscu, nawet jeżeli stoi w sprzeczności z interesem władzy - mówił Rafał Trzaskowski podczas inauguracji swego ruchu Wspólna Polska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef KPRM: to paradoksalne, że Trzaskowski poucza jak zarządzać kryzysem epidemicznym

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 16:43
To paradoksalne, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski współodpowiedzialny za katastrofę ekologiczną Wisły poucza jak zarządzać kryzysem epidemicznym - ocenił szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń