X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Akcja "Bezpieczny senior". Marlena Maląg: to najbardziej narażona grupa, trzeba o nią dbać

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2020 19:10
- Jedna czwarta naszego społeczeństwa to są seniorzy. Seniorzy, którym przede wszystkim jesteśmy zobowiązani podziękować, bo oni są fundamentem naszych rodzin. A tak jak o każdy solidny fundament każdego domu należy dbać, my dbamy o naszych seniorów - mówiła w Polskim Radiu 24 Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.
Marlena Maląg
Marlena MalągFoto: PR24/AK

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię w związku ze znaczącym wzrostem zakażeń koronawirusem. Akcja "Bezpieczny senior" to m.in. spot telewizyjny i radiowy, a także aktywność w mediach społecznościowych i kampania w prasie. W Polskim Radiu 24 minister Marlena Maląg mówiła o ochronie seniorów w czasie pandemii.

shutterstock senior koronawirus babcia free 1200.jpg
Trwa kampania "Bezpieczny senior". Minister rodziny apeluje: bardzo ważne jest współdziałanie ludzi

"Najbardziej narażona grupa"

Szefowa resortu rodziny zaapelowała do osób starszych, aby - jeśli nie ma potrzeby, by opuszczali dom - dla swojego bezpieczeństwa w nim zostali. - A my w ramach testu międzypokoleniowej solidarności, my - to rozumiem przedstawiciele rządu, samorząd, ośrodki pomocy społecznej, wolontariusze, harcerze, wojska obrony terytorialnej - zadbamy o to, aby seniorzy, którzy zdecydują się i pozostaną w domu, będą mieli dostarczone czy żywność, czy artykuły pierwszej potrzeby - mówiła Marlena Maląg.

- Grupa ta jest najbardziej narażona na zachorowania. Jednak osoby w wieku powyżej 65 roku życia, jeśli zachorują, częściej trafiają do szpitala. A więc to właśnie dla dobra naszych seniorów, m.in. wprowadzone godziny zakupów dla seniorów (...). Ale (ważna jest) także ta nasza empatia wzajemna, sąsiedzka, rodzinna - dodała.

Czytaj również:

"Dbajmy o nasz fundament"

- Dlatego ta nasza kampania "Bezpieczny senior", gdzie poprzez media (dziękujemy państwu, Polskie Radio, telewizje, inne media) docieramy do naszych seniorów zachęcając do pozostania w domu. Będziemy wspierać również jednostki samorządu terytorialnego w kolejnych działaniach, aby przede wszystkim bezpieczeństwo seniorów było zabezpieczone - mówiła Marlena Maląg o przygotowanej przez resort akcji.

- Bo 1/4 naszego społeczeństwa, to są seniorzy. Seniorzy, którym przede wszystkim jesteśmy zobowiązani podziękować, bo oni są fundamentem naszych rodzin. A tak jak o każdy solidny fundament każdego domu należy dbać, my dbamy o naszych seniorów - dodała.

Posłuchaj
24:00 PR24_MPLS 2020_10_17-15-33-19_Marlena_Maląg.mp3 Marlena Maląg o walce z pandemią koronawirusa ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Tadeusz Płużański
Gość: Marlena Maląg (minister rodziny i polityki społecznej)
Data emisji: 17.10.2020
Godzina emisji: 15.33

PR24/jmo

Czytaj także

"Trzeba walczyć z koronaidiotyzmami i koronaprzestępcami". Dr Sutkowski o postawie wobec zagrożenia pandemicznego

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 22:06
- Osoby przestrzegające zasad stają się celem ataków. Jeżeli zwróci się uwagę nawet w sposób kulturalny i grzeczny, to spotka się to często z niegodną reakcją. Powinno być zero tolerancji wobec wykroczeń przeciwko zdrowiu publicznemu - powiedział dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert: system ochrony zdrowia ostatnim odwodem, ważne, by zadziałały inne bezpieczniki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 21:33
- Przebieg pandemii zależy nie tylko od działania systemu ochrony zdrowia. Istotne są też odpowiednia organizacja szkół, zachowanie dystansu społecznego, poważne traktowanie przez obywateli zasad higieny oraz noszenia maseczek, a także działanie systemu szybkiego wykrywania ognisk - powiedziała Maria Libura z Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
rozwiń zwiń