X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Beata Maciejewska: mamy XXI wiek i czas ukrócić okrucieństwo wobec zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 15:00
- W Sejmie będziemy głosowali za prawami zwierząt w taki sposób i w tym kształcie, który był w pierwszej propozycji sejmowej. Nie zgadzamy się na wydłużenie vacatio legis, nie zgadzamy się na zmniejszanie uboju rytualnego - zapowiedziała w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska, poseł Lewicy.
Beata Maciejewska
Beata MaciejewskaFoto: PR24/AK

Senat poparł w środę nowelę ustawy o ochronie zwierząt wraz z poprawkami. Wśród nich jest m.in. poprawka wykreślająca ograniczenia uboju rytualnego w przypadku drobiu oraz wydłużająca vacatio legis przepisów o zakazie hodowli zwierząt na futra - do 31 lipca 2023 r. a w przypadku uboju rytualnego - do końca 2025 r.

Posłuchaj
20:34 _PR24_AAC 2020_10_16-14-08-43.mp3 Beata Maciejewska: mamy XXI wiek i czas ukrócić okrucieństwo wobec zwierząt (Temat Dnia/Gość PR24)

- Lewica jest jednoznaczna w swojej postawie. Lewica jest za tym, aby w XXI wieku ukrócić okrucieństwo wobec zwierząt - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Beata Maciejewska.

pap_terlecki1200.jpg
"Nie ma jeszcze decyzji". Terlecki o senatorach PiS, którzy głosowali przeciw "Piątce dla zwierząt"

"Lewica broni swoich wartości"

Gość Polskiego Radia 24 podkreślał, że branże, które stracą na tej zmianie, należy wesprzeć. - Nie ma żadnego usprawiedliwienia dzisiaj dla prowadzenia tego biznesu. Można zająć się innymi etycznymi interesami - mówiła.

Maciejewska wskazywała, że Lewica jako jedyna w Senacie była za przyjęciem "Piątki dla zwierząt" w całości, w pierwotnej formie. - Nawet senatorowie PiS nie byli za własnym projektem, który mocno forsował prezes Jarosław Kaczyński - powiedziała.

Polityk nie kryła zdziwienia postawą opozycyjnych kolegów w tej kwestii. - Postawa Platformy Obywatelskiej była dla nas zaskoczeniem. Zagłosowała w Senacie zupełnie inaczej niż w Sejmie - tłumaczyła.

- PO ma strategię dostosowywania się do sytuacji, a Lewica broni swoich wartości - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Beata Maciejewska (Lewica)
Data emisji: 16.10.2020
Godzina emisji: 14.06

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt". Kwiecień: PiS słucha głosu rolników

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 11:00
- Cały czas jesteśmy w toku procesu legislacyjnego, więc trudno powiedzieć już dzisiaj, które poprawki przejdą, a które nie. Ważne jest także stanowisko prezydenta - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Kwiecień (PiS). W programie "Dwie strony" udział wzięła także Małgorzata Prokop-Paczkowska (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o ochronie zwierząt. Bernacki: to, co się dzieje w Senacie, jest spektaklem

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 15:30
- Senatorowie opozycji zachowują się zaskakująco. Niby podpisują się pod najbardziej radykalnym brzmieniem ustawy o ochronie zwierząt, starają się w nią nie uderzać, ale chcą też podzielać pogląd tych, co protestują - powiedział w Polskim Radiu 24 Włodzimierz Bernacki, senator PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa o ochronie zwierząt przyjęta przez Senat. Mosiński: rekompensaty będą adekwatne do utraconych przychodów

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 17:23
- Zawarto kompromis i to cieszy. Tego wymaga od nas też pojęcie humanitaryzmu. Na tej bazie powinniśmy dbać o nasze otoczenie. Jestem przekonany, że ustawę należy wprowadzić w życie - powiedział Jan Mosiński z Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń