X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Zatrzymania Giertycha i Krauzego. Żaryn: materiał dowodowy jest bardzo mocny

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 15:29
- Mamy do czynienia ze sprawą drobiazgowo przeanalizowaną przez CBA. Materiał dowodowy jest bardzo mocny i dotyczy - podkreślmy to - działania na szkodę spółki - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora ds służb specjalnych, w komentarzu do zatrzymania Romana Giertycha i Ryszarda Krauzego.
Audio
  • Stanisław Żaryn: materiał, jaki zgromadziło CBA, jest bardzo mocny ("Temat dnia"/ PR2$)
Stanisław Żaryn
Stanisław ŻarynFoto: PR24/AK

CBA rozbiło grupę, która wyrządziła szkodę spółce giełdowej na kwotę 90 mln zł. Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało między innymi biznesmena Ryszarda K. i byłego posła Romana G. Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez Delegaturę CBA we Wrocławiu pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na GPW.

krauze giert 1200.jpg
Roman Giertych i Ryszard Krauze zatrzymani przez CBA. Pranie pieniędzy i przywłaszczenie środków spółki

Gość Polskiego Radia 24 powiedział w "Temacie dnia", że "materiał CBA wskazuje, że podejrzani brali udział w zorganizowanej działalności w jednej ze spółek, wyprowadzaniu pieniędzy, przywłaszczaniu tychże, a wcześniej praniu ich". 

"Sprawa jest zbadana drobiazgowo, zarzuty są bardzo mocne"

- Zatrzymani są wciąż w rękach CBA, trwają przeszukania miejsc pobytu i miejsc zamieszkania. Dopiero gdy podejrzani trafią do prokuratury i usłyszą zarzuty, będziemy mogli informować szerzej, o jaką spółkę chodzi i jakie konkretnie ustalenia były brane pod uwagę - dodał Stanisław Żaryn. Jak mówił, "razem z Romanem G. i Ryszardem K. zostało zatrzymanych kilku innych podejrzanych". - O tym będziemy informować szerzej, gdy pewne etapy zostaną zakończone - wskazał. 

Czytaj także: 

Stanisław Żaryn podkreślił, że śledztwo w sprawie zatrzymania biznesmena i prawnika "trwało dosyć długo". -  Podejrzani stosowali skomplikowany mechanizm, oparty na skomplikowanych mechanizmach finansowych o charakterze transferu środków. Mamy do czynienia ze sprawą drobiazgowo przeanalizowaną przez CBA. Materiał dowodowy jest bardzo mocny i dotyczy - podkreślmy to - działania na szkodę spółki. Mowa o 90 mln złotych, które straciła spółka notowana na warszawskiej giełdzie - zaznaczył Stanisław Żaryn. 

Pytany, czy waga zarzutów oznacza aresztowanie Romana Giertycha i Ryszarda Krauzego, Żaryn odparł, że o tym zdecyduje prokuratura. - Po pojawieniu się podejrzanych w prokuraturze, po postawieniu im zarzutów, prokuratura będzie musiała przeanalizować materiał śledztwa - zaznaczył Stanisław Żaryn. 


Posłuchaj
05:13 ZarynStanislaw[PR24]PR24 (mp3) 15 październik 2020 14_57_10.mp3 Stanisław Żaryn: materiał, jaki zgromadziło CBA, jest bardzo mocny ("Temat dnia"/ PR2$)

W rozmowie więcej na temat zatrzymania polityka i biznesmena. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

GośćStanisław Żaryn (rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych)

Data emisji: 15.10.2020

Godz. emisji: 14.57


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawiadomienia do prokuratury po kontroli CBA w lubelskim Urzędzie Marszałkowskim

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 09:00
Centralne Biuro Antykorupcyjne zakończyło kontrolę wydatkowania środków na marketing gospodarczy Lubelszczyzny przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w latach 2017-19 - powiedział rzecznik prasowy urzędu Remigiusz Małecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawa sędzi Morawiec. Rzecznik Izby Dyscyplinarnej SN: prokuratura może przejść do postawienia zarzutów

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 16:23
- Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego orzekła wczoraj, że prokuratura może przejść do kolejnego etapu postępowania, czyli wydania postanowienia o postawieniu zarzutów - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Falkowski, rzecznik Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, w komentarzu do sprawy sędzi Beaty Morawiec.
rozwiń zwiń