X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Należą się wielkie podziękowania". Minister rodziny chwali pracowników DPS

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 16:24
 - My, jako rząd, mamy obowiązek wspierać pracowników DPS, aby mogły swoje zadania realizować jak najbardziej bezpiecznie - powiedziała w Polskim Radiu 24 minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Przypomniała, że jej resort od wiosny, przeznaczył około pół miliarda złotych na wsparcie placówek pomocy społecznej. 
Marlena Maląg podziękowała pracownikom DPS za pracę na pierwszej linii frontu
Marlena Maląg podziękowała pracownikom DPS za pracę na "pierwszej linii frontu"Foto: Lukasz Solski/East News

W środę w DPS-ach w województwach lubuskim i łódzkim stwierdzono ogniska koronawirusa. O kolejnych zachorowaniach poinformował także burmistrz Baborowa w Opolskiem. W tamtejszym DPS potwierdzono zakażenie koronawirusem u jednego z 60 pensjonariuszy, W małopolskich DPS-ach zaś potwierdzono 54 przypadki zakażenia SARS-CoV-2 (50 z nich pochodzi z powiatu miechowskiego, w którym chorują osoby z DPS i hospicjum). Także wojewoda podkarpacki poinformowała o 11 ogniskach koronawirusa w wojewódzkich DPS-ach.

Pandemia kwarantanna 1200 free.jpg
Rzecznik MZ: zmierzamy w kierunku ogłoszenia ponad stu powiatów strefami czerwonymi

Wsparcie finansowe dla DPS

Gość "Tematu dnia" wskazała, że bezpośrednio z funduszy jej ministerstwa, do DPS trafiło - od wiosny - około pół miliarda złotych. - Część przez wojewodów, część przez Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej - zaznaczyła polityk. - Dalej mamy przygotowane środki, jeśli będą takie potrzeby. Sprzęt ochrony osobistej dostarczany jest cały czas. Jesteśmy w kontakcie z wojewodami i dyrektorami ośrodków pomocy społecznej - wskazała. 

Minister rodziny i polityki społecznej przypomniała, że w Polsce są 823 DPS prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego i "to wsparcie przede wszystkim było dedykowane w zależności od potrzeb w domach". - Czy na środki ochrony osobistej, czy też na wynagrodzenia dodatkowe dla pracowników opieki, którzy opiekują się bezpośrednio osobami, które są w tych domach pomocy społecznej - wyliczyła Marlena Maląg. 

Czytaj także: 

Marlena Maląg podkreśliła w rozmowie z Polskim Radiem 24, że pracownikom DPS-ów, którzy są "na pierwszej linii frontu, należą się wielkie podziękowania". - My, jako rząd, mamy obowiązek wspierać te osoby, aby mogły swoje zadania realizować jak najbardziej bezpiecznie - zaznaczyła. - Te właśnie działania i to wsparcie finansowe też mają m.in. temu służyć - podkreśliła. 


Posłuchaj
19:58 eMineM-PR24_MPLS 2020_10_14-15-08-23.mp3 Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg o polityce senioralnej w dobie pandemii ("Temat dnia"/PR24)

 

W audycji także o polityce senioralnej prowadzonej przez resort rodziny i polityki społecznej. Zachęcamy do wysłuchania nagrania. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyAntoni Trzmiel

GośćMarlena Maląg

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 15.09


PAP, IAR, Polskie Radio 24/ mbl


Czytaj także

"To dobry sygnał, trend wzrostu bezrobocia został zatrzymany". Minister rodziny komentuje dane GUS

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 14:48
- Sierpień jest pierwszym miesiącem od wybuchu pandemii, w którym odnotowano spadek liczby bezrobotnych - zwróciła uwagę szefowa MRPiPS Marlena Maląg, komentując dane GUS. W sierpniu osób bezrobotnych było o półtora tysiąca mniej niż w lipcu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Seniorzy są fundamentem rodzin". Marlena Maląg apeluje, by zatroszczyć się o osoby starsze

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:35
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zadeklarowała, że mimo trudnej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa wszystkie programy przeznaczone dla seniorów takie jak "Senior plus" czy "Aktywność Społeczna Osób Starszych" będą kontynuowane. Zaapelowała też o troskę o takie osoby. - Seniorzy są fundamentem rodzin, i tak jak o fundamenty stanowiące podstawy solidnego domu, trzeba o nich szczególnie dbać - mówiła.
rozwiń zwiń