X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

List zastępcy Trzaskowskiego do szkół dot. LGBT. Publicysta: lepiej gdyby zajęto się bieżącymi problemami miasta

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 15:37
- Polacy są już zmęczeni narzucaniem tematyki wojny ideologicznej w przestrzeni publicznej. Być może problemy dotyczące edukacji i swoją nieudolność w wielu kwestiach warszawscy urzędnicy próbują zagłuszyć ponawianiem i prowokowaniem do dyskusji dotyczących środowiska LGBT - powiedział Mateusz Kosiński z portalu Tysol.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: panitanphoto/shutterstock.com

Jednym z tematów rozmowy z Mateuszem Kosińskim był list zastępcy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego napisany do dyrektorów warszawskich szkół. Prowadzący audycję Antoni Trzmiel wskazał, że chodziło w nim m.in. o zwrócenie uwagi na zadbanie o naukę tolerancji wobec innych postaw światopoglądowych i płciowych.

Trzaskowski PAP-1200.jpg
Co z ulicą Lecha Kaczyńskiego w Warszawie? Radny PiS: Rafał Trzaskowski nazywa go postacią kontrowersyjną

- Rzeczywistym problemem edukacji w Warszawie jest to, że dzieci mają zajęcia w późnych godzinach, że brakuje miejsc w placówkach oświatowych, powstają nowe osiedla, gdzie nie ma szkół. Warszawscy urzędnicy są od tego, by być dobrym gospodarzem, a tak niestety nie jest - ocenił Kosiński.

CZYTAJ TAKŻE:

Zdaniem publicysty, być może wspomniane problemy i "swoją nieudolność w wielu kwestiach" ludzie odpowiedzialni za funkcjonowanie miasta "próbują zagłuszyć ponawianiem i prowokowaniem do dyskusji dotyczących środowiska LGBT". - Przyjęli chyba taką taktykę - stwierdził.

Posłuchaj
23:40 PR24_MPLS 2020_10_14-14-33-50.mp3 Mateusz Kosiński o liście do dyrektorów warszawskich szkół i problemach, jakie dotykają stołeczną edukację ("Temat dnia/Gość PR24")
Ścieki czajka 1200 free.jpg
Ścieki znów popłyną do Wisły? Tymczasowy rurociąg do "Czajki" ma zostać zdemontowany

"Są poważniejsze problemy w funkcjonowaniu miasta"

Kosiński dodał, że Polacy są już zmęczeni narzucaniem tematyki wojny ideologicznej w przestrzeni publicznej.

- Nie wiem, czy w ofensywie ideologicznej, do której nawiązują współpracownicy Rafała Trzaskowskiego, chodzi rzeczywiście o tolerancję czy o coś innego. Lepiej, gdyby warszawski ratusz zajął się bieżącymi problemami miasta - podkreślił.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Mateusz Kosiński, portal Tysol.pl
Data emisji: 14.10.2020
Godzina emisji: 14.33

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

Protesty przeciwko warsztatom seksedukacji dla dzieci w Warszawie. "Celowo miesza się pojęcia"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2020 23:27
Mazowiecka kurator oświaty Aurelia Michałowska i Hanna Dobrowolska, polonistka i członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich skierowały do Rafała Trzaskowskiego listy przeciwko planowanemu wprowadzeniu warsztatów z elementami seksualizacji, które są adresowane do dzieci i młodzieży. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Nalaskowski: przez ustawiczne reformowanie zaniedbano kształt szkoły

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 11:30
- Szkoła powinna wymagać, jednak w dzisiejszych czasach zamienia się powoli w wesołe miasteczko podlizujące się uczniom, obawia się rodziców, chowa głowę w piasek przed każdym ważnym problemem - powiedział pedagog, prof. Aleksander Nalaskowski.
rozwiń zwiń