X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Działania pozatraktatowe". Andrzej Rafał Potocki o powiązaniu funduszy UE z praworządnością

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:28
- Po "szturmie" większości Parlamentu Europejskiego na Polskę, pod pretekstem walki o praworządność i obrony środowisk LGBT, następują zmiany w ustaleniach dotyczących budżetu - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Rafał Potocki, publicysta tygodnika "Sieci".
Audio
  • 14.10.2020 Andrzej Rafał Potocki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: artjazz/shutterstock

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" zagroził wetem unijnych wieloletnich ram finansowych oraz Funduszu Odbudowy.

Jarosław Kaczyński 1200.jpg
Prof. Maciej Drzonek o wywiadzie prezesa PiS: być może mamy do czynienia z pewną strategią negocjacyjną

- Jeśli groźby i szantaże będą utrzymane, to my będziemy twardo bronić żywotnego interesu Polski. Weto. Non possumus. I tak będziemy działać wobec każdego, kto będzie stosował wobec nas jakieś wymuszenia. Powtórzę jeszcze raz - bo już to mówiłem - jesteśmy po dobrej stronie historii. To ci, którzy chcą nam odebrać suwerenność, narzucić jakieś swoje widzimisię, są na drodze do upadku - powiedział wicepremier.

Jak przypominał Andrzej Rafał Potocki, po lipcowych negocjacjach premiera Mateusza Morawieckiego z Komisją Europejską zostały poczynione konkretne ustalenia w sprawie siedmioletniego budżetu UE, które przekazywały krajom określone środki. - Sytuacja dzisiaj zmienia się diametralnie, następują zmiany w tych ustaleniach - zaznaczył.

- Praworządność jest wewnętrzną sprawą każdego z krajów UE. Gdyby trzymać się traktatu lizbońskiego, Komisja Europejska nie ma prawa ingerować w te kwestie, a działo się to nagminne. Do tego dochodzą działania propagandowe, które mają przedstawić Polskę w złym świetle, takie jak wystąpienie Katariny Barley czy działania naszej opozycji, które mają na celu nie tyle dobro Polski i uzyskanie funduszy UE, ile permanentne uderzanie w rząd za wszelką cenę - podkreślał gość audycji.

Posłuchaj
13:01 _PR24_AAC 2020_10_14-11-44-56.mp3 14.10.2020 Andrzej Rafał Potocki (Polskie Radio 24 / Temat dnia/Gość PR24)

Publicysta zwracał uwagę, że Europa odchodzi od wartości chrześcijańskich, które dotąd ją spajały. - Poszukuje się na siłę alternatywnego projektu. Większość liberalno-lewicowa rządząca w Parlamencie Europejskim serwuje nam tzw. prawa człowieka. Jest potrzeba wypełnienia ideologicznej luki po chrześcijaństwie, spaja się na siłę Europę pseudowartościami zwanymi „poszerzonymi prawami człowieka”. Ideologiczna polityka, która wpływa na gospodarkę, de facto może rozbić Unię Europejską, a w każdym razie narazić ją na bardzo poważne perturbacje - mówił Andrzej Rafał Potocki.

Czytaj także:

Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji. 

* * *

Audycja: Temat dnia / Gość PR24

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Andrzej Rafał Potocki ("Sieci")

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 11.41

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Powiązanie praworządności z funduszami. Sakiewicz: UE próbuje zrezygnować z demokracji

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 09:31
- Głosowania demokratyczne nie mogą powodować, że jeden będzie miał większe prawa niż drugi. Unia Europejska próbuje dziś zrezygnować z demokracji i narzucić sposób myślenia poprzez większość mniejszości - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi audycji byli również Agaton Koziński ("Wszystko, co najważniejsze") i Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Musiał: w latach 90. Polska została skolonizowana gospodarczo przez Niemcy

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2020 16:11
- Niemcy nigdy nie byli zainteresowani, by Polska rozwijała się gospodarczo - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, historyk. - Z punktu widzenia globalnej strategii, Polska postrzegana była jako dodatek, z jednej strony rynek zbytu, z drugiej - siła robocza - zaznaczył gość Polskiego Radia 24. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Przyłębska: słowo "praworządność" stało się biczem na kraje niepokorne

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2020 15:30
- Jaki jest model tej praworządności, którą Polska podobno narusza? Mówi się wiele słów banalnych, niesprawiedliwych i oburzających, ale nie sięga się istoty sprawy - wskazywała w Polskim Radiu 24 prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.
rozwiń zwiń