X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Ocenianie szans na podstawie sondaży jest pochopne". Iwo Bender o wyborach w USA

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2020 12:20
- Ocenianie szans wyborczych na podstawie ogólnokrajowych sondaży w USA jest pochopne. Natomiast ocenianie na podstawie sondaży lokalnych jest bardzo trudne, bo zazwyczaj są one robione na mniejszych próbkach, przez mniej renomowane ośrodki, a sytuacja w mniejszych populacjach zmienia się dynamiczniej - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, ekspert ds. międzynarodowych. 
Audio
Wybory prezydenckie w USA
Wybory prezydenckie w USA Foto: No-Mad/shutterstock

W najnowszym sondażu ABC News i "Washington Post" Joe Biden utrzymuje 12-punktową przewagę nad Donaldem Trumpem. W sondażu ABC News i "Washington Post" kandydat Partii Demokratycznej Joe Biden cieszy się poparciem 54 proc. wyborców, a kandydat Partii Republikańskiej i obecnie urzędujący prezydent - 42 proc.

pap_debata1200.jpg
Spór o koronawirusa, klimat i aborcję. Ostra debata kandydatów na wiceprezydenta USA

- Komunikat mediów podobnie brzmiał cztery lata temu, kiedy Hillary Clinton miała już według tych mediów stuprocentową szansę na zdobycie prezydentury. Wiemy, jak się to skończyło. Ale o jednej rzeczy należy pamiętać. Mianowicie Stany Zjednoczone zostały zaprojektowane jako szczególny przypadek republiki częściowo monarchicznej. Republiki, której założyciele bardzo przemyślnie skonstruowali konstytucję i zasady wyłaniania przywództwa w ten sposób, żeby pozwolić na zbudowanie swego rodzaju równowagi między bardzo różniącymi się między sobą poszczególnymi stanami - podkreślił w Polskim Radiu 24 Iwo Bender. 


Posłuchaj
21:02 PR24_MPLS 2020_10_13-11-07-49.mp3 Iwo Bender o wyborach w USA (Temat dnia)

 

Jak zaznaczył, "wymyślono system, w którym prezydent tak naprawdę nie jest wybierany bezpośrednio, tylko przez kolegium elektorskie, które jest tak skonstruowane, że premiuje stany mniejsze".

- Dzięki temu udaje się uniknąć sytuacji, w której decyzję o tym, kto zostanie prezydentem podjęłyby tak naprawdę trzy najbardziej liczne stany - powiedział ekspert.

- Ocenianie szans wyborczych na podstawie ogólnokrajowych sondaży jest pochopne. Natomiast ocenianie na podstawie sondaży lokalnych jest bardzo trudne, bo zazwyczaj są one robione na mniejszych próbkach, przez mniej renomowane ośrodki, a sytuacja w mniejszych populacjach zmienia się dynamiczniej. Naprawdę trudno jest przewidywać wyniki wyborów w Stanach Zjednoczonych - podsumował Iwo Bender. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Iwo Bender 
Data emisji: 13.10.2020
Godzina emisji: 11.06

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

USA: miliony dolarów za pomoc w walce z ingerencją w wybory

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2020 03:14
- Stany Zjednoczone oferują 10 milionów dolarów za pomoc w identyfikacji każdego, kto na polecenie lub pod kontrolą obcego rządu ingeruje w wybory w USA - poinformował szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo na konferencji prasowej.
rozwiń zwiń