X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zaangażowanie polityczne służy przykryciu osobistych spraw". Pereira o sprawie sędzi Morawiec

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 11:32
- Wobec jakiejś osoby pojawiają się standardowe działania służb takich jak CBA czy prokuratura, a ona zaczyna (...) polityczny rwetes, czyli angażuje się w jakiejś organizacje, działania polityczne i uwaga zaczyna być przekierowywana na to, że zła prokuratura, złe CBA pewnie chce się zemścić za to, że ktoś jest przeciwko tej władzy - mówił w Polskim Radiu 24 szef portalu TVP.info Samuel Pereira, komentując najnowsze informacje dotyczące sędzi Beaty Morawiec.
Audio
  • Samuel Pereira o sprawie sędzi Beaty Morawiec ("Temat dnia / Gość PR24")
Sędzia Beata Morawiec na manifestacji poparcia dla niej
Sędzia Beata Morawiec na manifestacji poparcia dla niejFoto: MAREK LASYK/REPORTER

W poniedziałek Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego ma rozpatrzyć na niejawnym posiedzeniu wniosek prokuratury o uchylenie immunitetu krakowskiej sędzi Beaty Morawiec. Wniosek taki do SN w połowie września skierował Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Sędzia Morawiec to b. prezes Sądu Okręgowego w Krakowie i prezes Stowarzyszenia Sędziów "Themis". Prokuratura zamierza postawić jej zarzuty przywłaszczenia środków publicznych, działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycia uprawnień i przyjęcia korzyści majątkowej. W Polskim Radiu 24 informacje te komentował Samuel Pereira.

morawiec rzepliński pap 1200.jpg
Prokuratura postawi zarzuty Beacie Morawiec. Zeznania urzędników obciążają sędzię

Dziennikarz portalu TVP.info stwierdził, że w przypadku sędzi Beaty Morawiec dochodzi do "kolejnej tego typu sytuacji", kiedy osoba, której służby stawiają zarzuty, broni się swoim zaangażowaniem politycznym. - Pojawiają się działania standardowe służb jak CBA czy prokuratury wobec jakiejś osoby i ona zaczyna (...) rwetes polityczny, czyli angażuje się w jakiejś organizacje polityczne, działania polityczne i zaczyna być przekierowywana uwaga na to, że to zła prokuratura, złe CBA pewnie chce się zemścić za to, że ktoś jest przeciwko tej władzy. Tylko że kolejność bardzo często jest odwrotna - mówił.

Czytaj również:

"Mamy do czynienia z zamianą"

Samuel Pereira dał szereg przykładów innych osób, które w podobny sposób się broniły. Wymienił m.in. Mateusza Kijowskiego, "który zaangażował się w KOD, już mając problemy z prawem", oraz sędziego Waldemara Żurka, który miał problemy z oświadczeniami majątkowymi, Józefa Piniora - skazanego za przyjęcie łapówki, Konrada Materny, lidera tzw. KOD-kapeli, który został skazany za handel kobietami.

- Czyli tutaj prawdopodobnie mamy do czynienia z zamianą. Czyli nie "reżim PiS-u bierze się za polityka, sędziego czy aktywistę, bo ten walczy z rządem", tylko odwrotnie. Ta osoba angażuje się, żeby tą polityką przykryć swoje osobiste sprawy - dodał dziennikarz.

Posłuchaj
15:30 PR24_MPLS 2020_10_12-10-07-46_Pereira.mp3 Samuel Pereira o sprawie sędzi Beaty Morawiec ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Michał Rachoń
Gość: Samuel Pereira (szef portalu TVP.info)
Data emisji: 12.10.2020
Godzina emisji: 10.07

PAP/PR24/jmo

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sądowa batalia między Beatą Morawiec a Zbigniewem Ziobro. MS zapowiada apelację

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 14:01
Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało "niezwłoczną" apelację od wyroku stołecznego sądu okręgowego, który orzekł w środę, że szef MS Zbigniew Ziobro ma przeprosić b. prezes Sądu Okręgowego w Krakowie sędzię Beatę Morawiec za naruszenie jej dóbr osobistych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sędzia Tuleya przed Izbą Dyscyplinarną SN. Marcin Warchoł: naruszył przepisy

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2020 13:53
- Sprawa uchylenia immunitetu sędziego Igora Tulei może być z powodzeniem prowadzona przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego - ocenił wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.
rozwiń zwiń