X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Zybertowicz: entuzjazmowanie się nowymi technologiami zamienia się w technofilię

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 17:17
- Trwa spór o to, czy rewolucja cyfrowa przynosi ludzkości więcej dobra czy więcej destrukcji i zagrożeń - wskazywał w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz.
Andrzej Zybertowicz
Andrzej ZybertowiczFoto: PR24/AK

W piątek przed godz. 12 rozpoczął się X Kongres Polska Wielki Projekt. W programie kongresu są panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli świata polityki, nauki, gospodarki i kultury. Zostanie też wręczona nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Posłuchaj
16:33 09.10 prof. Zybertowicz.mp3 Prof. Zybertowicz: entuzjazm dla nowych technologii zamienia się w technofilię (Temat Dnia/Gość PR24)

- Mam wrażenie, że entuzjazmowanie się nowymi technologiami zamienia się w technofilię - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Zybertowicz.

nowe technologie FREE 1200_660.jpg
Justyna Orłowska: przyszłość będzie świetlana i cyfrowa

"Social media niszczą demokrację i wolność"

Gość Polskiego Radia 24 zwracał uwagę na to, że jesteśmy w trakcie ważnego sporu. - Trwa spór między techno-entuzjastami a techno-realistami i techno-sceptykami. Jak trafnie powiedział podczas jednego z panelów pisarz Jacek Dukaj, pewne elementy rewolucji cyfrowej wiązały się z szansą na rozwój poziomu życia - mówił.

- Natomiast w ostatnich latach w najbardziej rozwiniętych krajach nastąpiło otrzeźwienie z entuzjazmu związanego np. z social mediami - dodał.

Profesor podkreślał, że sceptycyzm jest coraz powszechniejszy. - Coraz więcej osób uświadamia sobie, że rewolucja cyfrowa, szczególnie media społecznościowe, przynoszą destrukcyjne skutki dla demokracji, prawdy czy relacji międzyludzkich - tłumaczył.

- Wielu ludzi żyje przez to w iluzji, która nie ma nic wspólnego z racjonalnością - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: prof. Andrzej Zybertowicz

Data emisji: 09.10.2020

Godzina emisji: 17.45

ks

Czytaj także

Prawnik: możliwość stosowania sztucznej inteligencji ograniczać może aspekt prawny

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2020 11:04
- Możliwość zastosowania w ogóle sztucznej inteligencji w wielu obszarach wynika nie tylko z ograniczeń technologicznych, ale także z ograniczeń prawnych. I to jest coś, z czym w naszej pracy zawodowej spotykamy się na co dzień w naszej pracy zawodowej - mówił w Polskim Radiu 24 prawnik, Michał Karwasiński. Gościem audycji był także prawnik Jakub Szpringer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niebezpieczeństwo zderzenia z "kosmicznymi śmieciami". Nagła korekta orbity stacji ISS

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 00:37
W nocy z wtorku na środę czasu europejskiego ma zostać dokonana korekta orbity Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) w celu uniknięcia zderzenia z najprawdopodobniej fragmentami rakiety nośnej, lub nieczynnego już satelity - poinformowała amerykańska agencja NASA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystartowała rakieta z zaopatrzeniem dla stacji ISS. Ładunek waży prawie 4 tony

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2020 04:55
Rakieta Antares z kapsułą towarową Cygnus wystartowała z bazy Wallops Island, w stanie Wirginia, wioząc zaopatrzenie dla obecnej i przyszłych załóg Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Kapsuła z ładunkiem ważącym 3,6 tony ma dotrzeć do stacji w poniedziałek.
rozwiń zwiń