X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Bezrobocie, ubóstwo, wysokie ceny energii". Anna Zalewska o skutkach decyzji UE ws. redukcji emisji CO2

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:00
- Mamy na stole Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, który miał wynosić kilkadziesiąt miliardów euro, a wynosi zaledwie 10 mld i są duże obostrzenia, żeby z niego skorzystać - wskazywała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.
Anna Zalewska
Anna ZalewskaFoto: MEN

Parlament Europejski chce zwiększenia redukcji emisji CO2 z 40 do 60 procent w 2030 roku. Europosłowie przyjęli raport w tej sprawie.

Posłuchaj
20:25 PR24_MPLS 2020_10_09-15-08-45.mp3 "Bezrobocie, ubóstwo, wysokie ceny energii". Anna Zalewska o skutkach decyzji UE (Temat Dnia/Gość PR24)

- Poprawka o redukcji emisji CO2 do 60 proc. przeszła 13 głosami, z czego 14 polskich eurodeputowanych zagłosowało za. Gdyby tego nie zrobili, poprawka by upadła. To będzie kosztowało wiele gospodarkę polską, ale i europejską - powiedziała w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska.

pap_komin_dym1200.jpg
Zwiększenie redukcji emisji CO2 z 40 do 60 proc. w 2030 r. PE przyjął raport w tej sprawie

"Jestem jedynką Polką, która pracowała przy prawie klimatycznym"

Anna Zalewska wskazywała, że od kilku miesięcy trwają prace nad prawem klimatycznym, które będzie miało wpływ nie tylko na polską gospodarkę i rolnictwo, ale i europejską. - W tym tygodniu odbyły się ostatecznie głosowania w Parlamencie Europejskim - mówiła.

Europoseł PiS powiedziała, że wkrótce odbędą się dalsze spotkania w tej sprawie. - Odbędą się spotkania PE, Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i tych, którzy pracowali nad prawem klimatycznym - jestem jedyną Polką. To będą trudne rozmowy, bo to kolejna próba odebrania kolejnych kompetencji krajom członkowskim - powiedziała.

Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, że Komisja Europejska zapowiedziała, że transformacja będzie kosztowała setki miliardów euro, ale nie wskazała źródła ich finansowania.

- Komisja Europejska pokazała ogromne bezrobocie, ubóstwo, ceny wody i energii, ale nie pokazała jak temu zaradzić - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Magdalena Złotnicka

Gość: Anna Zalewska (europoseł PiS)

Data emisji: 09.10.2020

Godzina emisji: 13.08

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Szantaże i grożenie sankcjami" Prof. Arkadiusz Jabłoński o sposobie prowadzenia negocjacji UE

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 11:05
- Pytanie, czy mamy do czynienia z próbą poszerzania władzy, która jest w interesie ciał europejskich, czy jest to agenda działalności politycznej, która jest wykorzystywana przez niektóre państwa po to, by narzucać innym swoją politykę czy realizację własnych interesów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Suski: wypowiedź Katariny Barley były skandaliczna

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 16:45
Mówienie o "zagładzaniu Polski", szczególnie przez niemieckiego polityka, to rzecz niedopuszczalna, taka osoba nie powinna pełnić funkcji nie tylko wiceprzewodniczącej, ale nawet eurodeputowanego - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

7 mln euro pomocy dla Polski po powodziach. KE przedstawiła propozycję wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 15:01
Komisja Europejska zaproponowała, by Polsce zostało przekazanych 7 milionów euro na odbudowę po powodziach, które nawiedziły w czerwcu województwo podkarpackie. To część unijnego wsparcia z Funduszu Solidarności w wysokości 823 milionów euro.
rozwiń zwiń