X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Justyna Orłowska: przyszłość będzie świetlana i cyfrowa

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:40
- Jeżeli zerkniemy do historii, to Platon i Bacon przepowiadali, że technologia będzie centrum, naszym przewodnikiem i wodzem - wskazywali w Polskim Radiu 24 Justyna Orłowska, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Polska oraz Michał Kamiński z 300gospodarka.pl.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: DisobeyArt/Shutterstock

W piątek przed godz. 12 rozpoczął się X Kongres "Polska Wielki Projekt". W programie kongresu są panele dyskusyjne z udziałem przedstawicieli świata polityki, nauki, gospodarki i kultury. Zostanie też wręczona nagroda im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Posłuchaj
14:03 _PR24_AAC 2020_10_09-13-45-30.mp3 "Nasza przyszłość będzie świetlana i cyfrowa". Trwa kongres "Polska Wielki Projekt" (Temat Dnia/Gość PR24)

- Przyszłość będzie świetlana i cyfrowa. Nasi paneliści mieli różne zdania, ale od tego nie ma już powrotu - mówiła w Polskim Radiu 24 Justyna Orłowska, pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Polska.

morawiecki wielki projekt pap 1200.jpg
Premier: polska odpowiedź na pierwszą falę pandemii była właściwa

Gdzie są granice wolności w zderzeniu z technologią?

Justyna Orłowska wskazywała, że świadomy konsument technologii to taki, który ma władzę nad tym, do czego ta technologia służy. - Ryzyka są przeogromne. Np. walką z infodemią, która powstała w czasie pandemii. Można było znaleźć w przestrzeni publicznej informacje, że np. sieć 5G wywołuje koronawirusa, co oczywiście nie jest prawdą - mówiła.

Michał Kamiński z 300gospodarka.pl podkreślał, że internet nie jest dziś pojęciem, które definiujemy w Polsce. - Są opinie, że internet dzieli się na ten zachodni, wolny i demokratyczny oraz tzw. chiński, czyli kontrolowany i programowany przez władzę w Chinach - tłumaczył.

- Nie wszyscy podzielają opinię, że przyszłość technologiczna jest świetlana. Już nasz pisarz Jacek Dukaj oraz prof. Andrzej Zybertowicz zwracali uwagę na to, gdzie są granice wolności przy zderzeniu z technologią - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Justyna Orłowska (pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Polska), Michał Kamiński (300gospodarka.pl)

Data emisji: 09.10.2020

Godzina emisji: 13.45

ks

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: transformacja energetyczna, którą zaproponujemy, będzie uwzględniała interes Polski

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 14:23
- Transformacja energetyczna, którą zaproponujemy, będzie uwzględniała interes Polski i mieszkańców; transformacja energetyczna i klimatyczna musi mieć miejsce i jest zjawiskiem pozytywnym - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu Polska Wielki Projekt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bronisław Wildstein: UE stała się instrumentem najsilniejszego państwa, czyli Niemców

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:10
- Od pięciu lat w Polsce władzę, zarówno w wymiarze parlamentarnym, jak i prezydenckim, sprawują ludzie, którzy akcent kładą na sprawy narodowe - powiedział w Polskim Radiu 24 Bronisław Wildstein. Publicysta uważa, iż przez to w UE trwa na nasz kraj nagonka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: solidarność polską odpowiedzią na wyzwania, mamy szansę zainspirować innych

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2020 16:12
- Mamy do czynienia z przebudową świata na naszych oczach; właściwe odczytanie tych sygnałów ostrzegawczych, ale także szans jest naszym wielkim zadaniem - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu Polska Wielki Projekt. Arcypolską odpowiedzią na te wielkie wyzwania jest solidarność - dodał. Podkreślił też, że Kongres jest "kluczowym fundamentem koncepcji przebudowy państwa".
rozwiń zwiń