X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musi zapracować na zaufanie rolników". Publicysta o nowym ministrze rolnictwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:32
- Myślę, że ktoś wykorzystał ustawę o ochronie zwierząt, aby zdestabilizować rząd. Grzegorz Puda musi teraz zapracować na zaufanie polskich rolników i zobaczymy, jaką ma dla nich propozycję - mówił w Polskim Radiu 24 Radosław Molenda (Idziemy.pl).
Nowo powołany na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda
Nowo powołany na stanowisko ministra rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz PudaFoto: PAP/Paweł Supernak

Tematem audycji były protesty rolników przeciwko ustawie o ochronie zwierząt. - To nie przypadek, że protesty wyszły na ulicę. Minister Ardanowski od dawna pracował nad przepisami, które zapewniłyby dobrostan zwierząt. Odnośnie "Piątki dla zwierząt" mamy tylko projekt, który ma swoje wady. Mówi się o zakazie hodowli zwierząt futerkowych, ale nie ma tu np. królików. Wierzę jednak, że ten projekt się zmieni - ocenił Radosław Molenda. 

Sejm twitter free Piątka dla Zwierząt 1200.jpg
"Piątka dla zwierząt". Fogiel: będą rekompensaty dla tych, którzy stracą po wejściu ustawy

- Do tych kwestii trzeba podchodzić bardziej wstrzemięźliwie. Z pewnością niezadowolenie rolników jest uzasadnione. Nie wierzę jednak do końca w to, że rolnicy sami się zebrali, przyjechali i mają taką siłę gromadzenia się. Te protesty są sterowane przez tych, którzy moim zdaniem chcieliby zdestabilizować rząd - dodał.

Czytaj także:

- Wiadomo, że Grzegorz Puda musi zapracować na zaufanie polskich rolników. Myślę, że ktoś wykorzystał tę ustawę, aby rząd zdestabilizować. Zobaczymy, jak projekt będzie procedowany w Senacie i zobaczymy, jaką propozycję dla rolników ma nowy minister rolnictwa - podsumował. 

Posłuchaj
23:35 PR24_MPLS 2020_10_07-11-33-09.mp3 Radosław Molenda o protestach rolników i wyzwaniach przed nowym ministrem rolnictwa (Temat Dnia/Gość PR24)

W rozmowie również o ewentualnym odwołaniu niemieckiej eurodeputowanej Katariny Barley za jej słowa o "finansowym zagłodzeniu Polski".

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki
Gość: Radosław Molenda (Idziemy.pl)
Data emisji: 07.10.2020
Godzina emisji: 11.33

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Joanna Borowiak: troska o zwierzęta to wyraz naszego człowieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 08:45
- Wszyscy dobrze wiedzą, że PiS-owi leży na sercu ochrona zwierząt. Nie dało się wszystkiego zrobić od razu, ale krok po kroku realizujemy kolejne zobowiązania. Chodzi o zaprowadzenie nowego porządku prawnego w zakresie ochrony zwierząt, za czym przemawiają względy humanitarne - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Borowiak, poseł PiS. Gościem audycji była również Wanda Nowicka, poseł Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Prezydent oczekuje pogłębionej dyskusji". Spychalski o "piątce dla zwierząt"

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 21:30
- Prezydent Andrzej Duda oczekuje pogłębionej dyskusji o "piątce dla zwierząt" - stwierdził rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Dodał, że "kiedy nowela ustawy o ochronie zwierząt w ostatecznym kształcie trafi na biurko prezydenta, będziemy się nad nią zastanawiali".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowelizacja ustawy chroniącej zwierzęta. Komitet Psychologii PAN wyraził poparcie

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 20:47
Komitet Psychologii Polskiej Akademii Nauk z satysfakcją przyjął nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która rozszerza zakres ich ochrony i zaapelował o sprawne dokończenie tego procesu legislacyjnego - czytamy w przesłanym w sobotę PAP liście otwartym komitetu.
rozwiń zwiń