X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Skoncentrowana próba zastraszenia". B. senator o reakcji środowisk lewicowych na nominację dla Przemysława Czarnka

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 10:41
- Lewica od zawsze uważała, że edukacja, w tym szkolnictwo wyższe, to obszar szczególnie newralgiczny i sytuowała tam swoich tzw. ideowych przedstawicieli - powiedział były senator Bogdan Pęk. - Wobec pana Czarnka mamy do czynienia z totalnym atakiem, z medialną hucpą - dodał.
Audio
  • Bogdan Pęk o nominacji dla Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki oraz oporze środowisk lewicowych przeciwko temu wyborowi ("Temat dnia/Gość PR24")
Poseł PiS Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej nt. budowy pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Lublinie
Poseł PiS Przemysław Czarnek podczas konferencji prasowej nt. budowy pomnika śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w LublinieFoto: PAP/Wojtek Jargiło

W wyniku rekonstrukcji rządu na czele ministerstwa edukacji i nauki stanie Przemysław Czarnek. Polityk znany jest ze swoich konserwatywnych i prawicowych poglądów. Dlatego przeciwko jego nominacji oponują politycy Lewicy, środowiska LGBT oraz część mediów.

mid-20a03055 (2).jpg
"Dzisiaj PiS toczy bój o tradycyjne wartości". Publicysta o nominacji Przemysława Czarnka

"Człowiek o szerokich horyzontach, z głębokimi i twardym przekonaniami"

Zadowolony z powołania posła na ministerialne stanowisko jest natomiast Bogdan Pęk, który podkreślił, że Przemysław Czarnek to człowiek "o szerokich horyzontach, który charakteryzuje się siłą intelektu, sprawnością wypowiedzi oraz głębokimi i twardymi przekonaniami".

Posłuchaj
16:30 PR24_MPLS 2020_10_05-09-41-19.mp3 Bogdan Pęk o nominacji dla Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki oraz oporze środowisk lewicowych przeciwko temu wyborowi ("Temat dnia/Gość PR24")

- Jest to o tyle istotne, że nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż edukacja to jeden z kluczowych frontów. Strategicznie, w dłuższej perspektywie czasowej, być może najważniejszy. To tutaj przecież kształtuje się osobowość, światopogląd i świadomość młodego pokolenia - wskazał.

Jarosław Sellin 1200.jpg
Jarosław Sellin: Przemysław Czarnek upomina się o tych, którzy byli krzywdzeni

Pęk: totalny atak i medialna hucpa

Rozmówca Michała Rachonia ma nadzieję, że "totalny atak", który w jego ocenie jest medialną hucpą, nie spowoduje, że minister Czarnek odejdzie od swoich założeń. Zauważył również, że lewica od zawsze uważała edukację, w tym szkolnictwo wyższe, za obszar szczególnie newralgiczny i sytuowała tam swoich tzw. ideowych przedstawicieli.

- Pan Czarnek sygnalizował, że swoje działania będzie podejmował również w dialogu ze środowiskiem akademickim. Jednak środowiska lewicowe prawdziwego dialogu nie uznają. Z lewicą nie uda się w formie dialogu i porozumienia osiągnąć pewnego schematu edukacji, zwłaszcza szkolnictwa wyższego.

Zdaniem Bogdana Pęka podejmowana jest próba zastraszenia Przemysława Czarnka, od którego decyzji oraz działań w znacznej mierze może zależeć sukces polityczny Zjednoczonej Prawicy.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Bogdan Pęk, były senator
Data emisji: 05.10.2020
Godzina emisji: 09.41

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gotowy do działania i kompetentny pod względem politycznym". Publicysta o ministrze Czarnku

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 10:41
- Przemysław Czarnek obejmie duży i bardzo trudny resort. Edukacja to jeden z priorytetów rządu w ramach jesiennej ofensywy, będzie wysoko na liście zadań dla nowej Rady Ministrów - powiedział Łukasz Jankowski z Radia Wnet. - Kwestie światopoglądowe będą sprawami wtórnymi w kontekście działań ministra - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Czarnek: wszystko, co będę robił, będzie bazowało wyłącznie na prawie

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 06:42
- Nie lękajcie się, wszystko, co będę robił, będzie bazowało wyłącznie na prawie i będzie w granicach obowiązującego porządku prawnego, transparentnie i w dialogu ze środowiskiem nauczycielskim i akademickim - zapewnił poseł PiS Przemysław Czarnek, który ma objąć stanowisko szefa resortu edukacji i nauki.
rozwiń zwiń