X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Piekarska: ws. ochrony zwierząt powinno być porozumienie ponad politycznymi podziałami

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 14:45
- W sprawie ustawy o ochronie zwierząt musi być porozumienie ponad politycznymi podziałami. Mam nadzieję, że znajdzie się więcej posłów i senatorów, którym na sercu leży dobro zwierząt - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Katarzyna Piekarska, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Katarzyna Piekarska
Katarzyna Piekarska Foto: Robert Bartosewicz / PR24

Nad nowelizacją ustawy o ochronie zwierzą pracuje obecnie Senat. Zdaniem rozmówczyni PR24 w tej sprawie politycy z różnych opcji powinni się porozumieć. - Mam nadzieję, że znajdzie się więcej posłów i senatorów, którym na sercu leży dobro zwierząt - zaznaczyła Katarzyna Piekarska. 

Sejm twitter free Piątka dla Zwierząt 1200.jpg
"Piątka dla zwierząt". Fogiel: będą rekompensaty dla tych, którzy stracą po wejściu ustawy

Według niej zaproponowane w projekcie vacatio legis jest zbyt krótkie. - Prawdopodobnie trzeba będzie wydłużyć ten okres, ponieważ roczny - w przypadku hodowli zwierząt na futra  i jeszcze krótszy - jeśli chodzi o ubój rytualny, jest niewątpliwie zbyt krótki - podkreśliła polityk. 


Posłuchaj
24:16 PR24_MPLS 2020_10_04-13-33-16.mp3 Katarzyna Piekarska o ustawie o ochronie zwierząt (Temat dnia)

 

- Nawet organizacje pozarządowe, których celem statutowym jest ochrona zwierząt, a które od lat domagały się zakazania hodowli na futra i likwidacji uboju rytualnego na eksport, uważają ten czas za zbyt krótki. Bo w praktyce jest to likwidacja branży - dodała poseł Koalicji Obywatelskiej.

Wspomniała również o stosowanej praktyce w takich przypadkach w innych państwach. - Na świecie przewidywano albo bardzo duże rekompensaty, albo dłuższy okres wygaszania tej działalności - nawet do 10 lat - powiedziała Katarzyna Piekarska. 

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia / Gość PR24
Prowadząca: Magdalena Złotnicka
Gość: Katarzyna Piekarska (KO)
Data emisji: 04.10.2020
Godzina emisji: 13.33

PR24/bartos

Czytaj także

Prezydent spotkał się z przedstawicielami rolników m.in. z branży mięsnej i drobiarskiej

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 21:20
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z członkami Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz z przedstawicielami branż mięsnej i drobiarskiej; konsultacje dotyczyły nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, nad którą trwają prace w parlamencie - poinformowała prezydencka kancelaria.
rozwiń zwiń