X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Od dawna jest w stanie separacji z katolicką nauką społeczną". Prof. Panfil o ks. Wierzbickim

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 10:30
- Wspieram decyzje aktualnego księdza rektora, który sprawę ks. prof. Wierzbickiego skierował do rzecznika dyscyplinarnego - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Panfil, historyk KUL. 
Audio
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Angyalosi Beata/ Shutterstock

Wypowiedzi medialne ks. Alfreda Wierzbickiego, profesora KUL, zostaną skierowane do oceny przez rzecznika dyscyplinarnego. Tak zdecydowało Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Ksiądz Alfred Wierzbicki był jedną z osób, które poręczyły za Michała Sz. "Margot", aktywistę LGBT tymczasowo aresztowanego w sierpniu decyzją sądu w związku ze sprawą napadu na ciężarówkę fundacji pro-life i ataku na działacza tej fundacji.


1200_LGBT_shutterstock.jpg
Za "Margot" poręczył profesor KUL-u. Rektor uczelni zabrał głos

- Znam tych ludzi, w tym ks. Wierzbickiego, od dawna są oni w stanie separacji z katolicką nauką społeczną, a być może w ogóle z katolicyzmem - komentował gość PR24.


Posłuchaj
10:19 PR24_MPLS 2020_10_03-17-47-10.mp3 Prof. T. Panfil o ks. Wierzbickim ("Gość PR24")

 

Gość PR24 mówił też o Stanisławie Żółkiewskim, kanclerzu i hetmanie wielkim koronnym, jednym z najwybitniejszych wodzów w dziejach Rzeczypospolitej, bliskim współpracownikiem Jana Zamoyskiego.

Prof. Tomasz Panfil mówił, że całe jego życie było świadectwem głębokiej wiary w Boga. - Hetman nie tylko wszystkie swoje sukcesy przypisywał łasce Bożej i bardzo wyraźnie o tym mówił, ale i czuł się tą łaską otoczony, ale nie dlatego że był wybrańcem, a dlatego że całe życie służył nadrzędnej idei, wierze - podkreślił historyk KUL.


Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Tadeusz Płużański

Gość: prof. Tomasz Panfil (Katolicki Uniwersytet Lubelski)

Data emisji: 03.10.2020

Godzina: 17.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy w Polsce postępuje proces laicyzacji?

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 21:13
- Przyczyny, z powodu których język chrześcijański przestaje być rozumiany przez niektórych ludzi, mają charakter zarówno zewnętrzny, jak i wewnętrzny. Chodzi o zmiany kulturowe inicjowane przez środowiska lewicowo-liberalne oraz o to, że Kościół nie jest skuteczny w komunikowaniu się tym językiem - powiedział dr Marcin Kędzierski, główny ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Kędzierski: ruchy liberalno-lewicowe przejmują pojęcia ważne dla chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2020 19:45
- Od kilkudziesięciu lat na świecie mamy do czynienia z powolnym przejmowaniem tradycyjnych i ważnych dla chrześcijaństwa pojęć takich jak: miłość, miłosierdzie, wolność, zło czy grzech. Przejęcia dokonują ruchy liberalno-lewicowe - powiedział w Polskim Radu 24 dr Marcin Kędzierski, ekspert Klubu Jagiellońskiego. 
rozwiń zwiń