X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Inauguracja roku akademickiego. Paweł Sałek: na polskich uczelniach potrzeba tolerancji

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2020 15:46
- Osoby, które mają inne poglądy polityczne też muszą mieć swobodę wypowiedzi. Nauka i dydaktyka to coś, co jest ponadpolityczne - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Paweł Sałek
Paweł SałekFoto: PR24/AK

Rozmowa dotyczyła wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim. - Pan prezydent Andrzej Duda także pracował na uczelni i ma za sobą epizod akademicki. Odniósł się do spraw związanych z tolerancją i etosem nauki. Podkreślił także swobodę dyskusji na uniwersytetach, wolność wypowiedzi i dialogu - mówił Paweł Sałek.

Andrzej Duda Free prezydent pl-1200.jpg
"Uczelnie mają pozostać przestrzenią pluralizmu i dialogu". Prezydent z okazji inauguracji roku akademickiego

- Także na polskich uczelniach potrzeba tolerancji. Osoby, które mają inne poglądy polityczne, też muszą mieć swobodę wypowiedzi. Nauka i dydaktyka to coś, co jest ponadpolityczne. Przekazywanie wiedzy opartej o doświadczenie jest rzeczą podstawową na uczelniach - podkreślił.

Czytaj także:

- Osoby o poglądach konserwatywnych nie powinny doświadczać uszczypliwości czy cierpkich słów ze strony innych osób zaangażowanych w życie naukowe polskich uczelni, a takie przykłady niestety się zdarzają. W pierwszej kolejności uniwersytet kształci kolejne pokolenia Polaków od strony naukowej. Środowiska akademickie w Polsce od dłuższego czasu mają dużą autonomię, ale nie można nadinterpretować faktów na podstawie swoich ideologicznych czy światopoglądowych nurtów - zaznaczył gość Polskiego Radia 24.

Posłuchaj
15:53 PR24_MPLS 2020_10_01-15-10-03.mp3 Paweł Sałek o wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Warszawskim (Temat Dnia/Gość PR24)

W audycji również temat wystąpienia prezydenta Andrzeja Dudy podczas sesji ONZ poświęconej bioróżnorodności.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta)
Data emisji: 1.10.2020
Godzina emisji: 15.10

Polskie Radio 24/pkr

Czytaj także

Pseudonimy zamiast nazwisk na Uniwersytecie Jagiellońskim. "UJ robi z siebie pośmiewisko"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 19:22
Uniwersytet Jagielloński ustępuje LGBT. Uczelniane systemy nie będą już wyświetlać prawdziwych imion studentów, tylko pseudonimy, którymi posługują się na co dzień.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uczelnie wyższe stawiają na kształcenie online. Prof. Nalaskowski: to proteza prawdziwego nauczania

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2020 10:45
1 października do nauki wracają studenci. W ogromnej większości szkół wyższych zajęcia będą prowadzone głównie w trybie zdalnym. - To rozwiązanie w tym momencie optymalne, choć nie do końca dobre. Powiedziałbym, że jest najmniejszym złem - podkreśla w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Aleksander Nalaskowski, pedagog, wykładowca z UMK w Toruniu.
rozwiń zwiń