X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Niemiecka propozycja ws. środków unijnych. Wiceminister MSZ: niebezpieczne narzędzie, jest nie do zaakceptowania

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2020 14:29
- Interpretujemy to jako polityczną potrzebę części państw, które w populistyczny sposób próbują postawić Polskę, Węgry oraz inne kraje pod pręgierzem, wskazywać palcem jako te, które są niedostatecznie europejskie. To krok w kierunku rozbijania jakiejkolwiek unijnej jedności, solidarności - powiedział Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych.
Paweł Jabłoński
Paweł JabłońskiFoto: PR24/AK

Kierujące w tym półroczu pracami Unii Europejskiej Niemcy przedstawiły propozycję powiązania funduszy z praworządnością. Chodzi o zapisy warunkujące wypłatę pieniędzy z unijnego budżetu po 2020 roku. Polscy dyplomaci negatywnie ocenili te propozycje.

20928191-mor1200.jpg
Premier: nie ma zgody na to, by grozić nam palcem tylko dlatego, że komuś się nie podoba nasz rząd

- To w dużym stopniu powtórzenie propozycji z 2018 roku, jaką przedstawiła Komisja Europejska, to niemal te same zasady. Była ona niezgodna z prawem, z traktatami unijnymi. Dziś mamy powtórkę, co interpretujemy jako polityczną potrzebę części krajów, które w populistyczny sposób próbują postawić Polskę, Węgry oraz inne państwa pod pręgierzem, wskazywać palcem jako te, które są niedostatecznie europejskie - ocenił Paweł Jabłoński.

Jednoznaczne stanowisko Polski

Posłuchaj
23:05 PR24_MPLS 2020_09_29-13-35-18.mp3 Paweł Jabłoński o niemieckiej propozycji ws. powiązania środków unijnych z praworządnością, sytuacji na Białorusi oraz liście ambasadorów ws. LGBT i słowach ambasador USA ("Temat dnia/Gość PR24")

Jak wskazał wiceminister, stanowisko Polski będzie podobne do tego, jakie zaprezentowała dwa lata temu. - Jest to nie do zaakceptowania, nie tak się umawialiśmy - stwierdził rozmówca Antoniego Trzmiela.

Unia Europejska 1200 free
"Szukać sojuszników". Prof. Gil o pomyśle powiązania unijnych funduszy z praworządnością

"To bardzo niebezpieczne narzędzie"

Podkreślił, że tego typu propozycje to krok w kierunku "absolutnego rozbijania jakiejkolwiek unijnej jedności, solidarności".

- To bardzo niebezpieczne narzędzie, może się obrócić nawet przeciwko samym autorom. Teraz najistotniejsze jest jak najszybsze przystąpienie do realizacji bardzo ambitnego planu odbudowy, leży to w interesie całej Unii Europejskiej - dodał wiceszef MSZ.

CZYTAJ TAKŻE:

Zwrócił uwagę, że jeżeli Unia skupi się na "wskazywaniu pojedynczych elementów, które nie są dla wszystkich idealne", to dojdzie do sytuacji, w której nie będzie żadnego planu odbudowy czy budżetu unijnego i przy widmie potężnego kryzysu gospodarczego państwa członkowskie pozostaną bez odpowiednich narzędzi. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Antoni Trzmiel
Gość: Paweł Jabłoński, wiceminister spraw zagranicznych
Data emisji: 29.09.2020
Godzina emisji: 13.35

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sankcje wobec Rosji za okupację Krymu. Jest decyzja unijnych ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 11:44
Jest zielone światło ambasadorów z unijnych krajów dla rozszerzenia sankcji wobec Rosji za budowę mostu łączącego ją z okupowanym Krymem - dowiedziała się nieoficjalnie brukselska korespondentka Polskiego Radia. Potwierdziły się tym samym informacje Beaty Płomeckiej z ubiegłego tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef polskiego MSZ nie wyklucza sankcji na Białoruś, jeśli nie zdecyduje się na to UE

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 14:13
Jeśli Unia Europejska nie nałoży sankcji na Białoruś, sąsiadujące z nią państwa Unii Europejskiej mogą rozważyć wprowadzenie sankcji narodowych - oświadczył w poniedziałek szef polskiej dyplomacji Zbigniew Rau po rozmowach z węgierskim odpowiednikiem.
rozwiń zwiń