X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

List ambasadorów ws. LGBT. Gmyz: łamią w ten sposób konwencję wiedeńską

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 11:17
- Ci, którzy podpisali się pod listem łamią tak naprawdę konwencję wiedeńską ponieważ ingerują w wewnętrzne sprawy państwa, w którym urzędują, a powinni się tego wystrzegać jak to tylko możliwe - powiedział Cezary Gmyz, dziennikarz i korespondent TVP w Berlinie.
Cezary Gmyz
Cezary GmyzFoto: PR24/MS

Poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych w naszym kraju wyrazili ambasadorzy kilkudziesięciu państw w Polsce.

"Początek jego pobytu nie jest zbyt dobry"

1200_Dworczyk_EN.jpg
"Ideologiczno-polityczny event". Szef KPRM o liście ambasadorów

Jednym z tych, którzy podpisali się pod listem, jest nowy ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven. Cezary Gmyz ocenił, że początek jego pobytu w Polsce nie jest zbyt udany.

Posłuchaj
20:24 PR24_MPLS 2020_09_28-10-08-41.mp3 Cezary Gmyz o liście ambasadorów ws. LGBT oraz sytuacji wewnętrznej w Platformie Obywatelskiej ("Temat dnia/Gość PR24")

- Już sama nominacja budziła kontrowersje w związku z historią rodzinną ambasadora. Nawet w Niemczech zwrócono uwagę, iż w tym wyborze jest coś wysoce niewłaściwego, że Niemcy zdecydowały o przysłaniu takiego człowieka do naszego kraju – przypomniał rozmówca Michała Rachonia.

Bogdan Pęk 1200.jpg
Bogdan Pęk: LGBT to ideologia i tej ideologii Polska narzucić sobie dać nie może

Niedozwolona ingerencja?

Gmyz zwrócił uwagę, że ci, którzy podpisali się pod listem łamią tak naprawdę konwencję wiedeńską, co podkreślił również Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych. - W ten sposób ambasadorzy ingerują w wewnętrzne sprawy państwa, w którym urzędują, a powinni się tego wystrzegać jak to tylko możliwe - dodał korespondent.

Gmyz: ambasador Wielkiej Brytanii pokazuje, że jest hipokrytą

Stwierdził również, że "rozbawił go" podpis pod dokumentem brytyjskiego ambasadora. Cezary Gmyz wskazał, że w Polsce nie znajdzie się takich przypadków, jak np. w Wielkiej Brytanii, gdzie osoby trafiały do więzienia za homoseksualizm.

- Ponadto królowa Elżbieta II stoi na czele kilku państw, gdzie homoseksualizm nadal jest karany. W ten sposób ambasador brytyjski pokazuje, że jest hipokrytą - powiedział dziennikarz.

EN_01441233_0049-1200.jpg
Brudziński do Mosbacher: czekamy na list w obronie mordowanych chrześcijan i zamykanych w więzieniach działaczy pro-life

"Chęć osłabienia pozycji Polski"

W opinii Gmyza, list ambasadorów, jak i reakcja m.in. w niemieckich mediach na rozwieszanie przez jednego z działaczy LGBT tabliczek o rzekomych strefach wolnych od LGBT w Polsce, to chęć osłabienia pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

- Stajemy się znaczącym graczem regionalnym, aspirującym do roli lidera, co niekoniecznie podoba się wielu państwom, w tym Niemcom, którzy uważają ten obszar za swoją strefę wpływów. Sytuacja, w której Polska rośnie w siłę, wywołuje zaniepokojenie sąsiadów – podkreślił.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Michał Rachoń
Gość: Cezary Gmyz, dziennikarz i korespondent TVP w Berlinie
Data emisji: 28.09.2020
Godzina emisji: 10.06

Polskie Radio 24/db

Czytaj także

"Polskie prawo w równym stopniu chroni wszystkich ludzi". Wiceszef MSZ odpowiada na list ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 23:36
- Polskie prawo w równym stopniu chroni wszystkich ludzi: nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym ani gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny. W pełni zgadzamy się z tym przesłaniem dzisiejszego listu ambasadorów akredytowanych w Warszawie - oświadczył wiceszef MSZ Paweł Jabłoński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zignorować lub zapytać, czy to oficjalne stanowisko". Tomasz Sakiewicz o liście ambasadorów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 11:27
- List kilkudziesięciu ambasadorów w sprawie LGBT można uznać za uderzenie w demokrację - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz, redaktor "Gazety Polskiej". 
rozwiń zwiń