X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Zakończenie jakiegoś etapu naszej historii społecznej". Prof. Domański o porozumieniu górników z rządem

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 13:40
- To zmiana wizerunku, czyli funkcjonowania regionu śląskiego - tak o porozumieniu w sprawie tempa transformacji górnictwa mówił w Polskim Radiu 24 socjolog, prof. Henryk Domański z PAN. 
Audio
  • Prof. H. Domański o porozumieniu ws. tempa transformacji górnictwa ("Gość PR24")
Prof. Henryk Domański
Prof. Henryk DomańskiFoto: PolskieRadio.pl/MR

Powołany przez działające na Śląsku związki zawodowe Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy i delegacja rządowa podpisały porozumienie ws. zasad i tempa transformacji górnictwa. Ostatnia kopalnia węgla kamiennego w Polsce ma zakończyć działalność w 2049 r.

- To zmiana społeczna i kulturowa, związana z wejściem w nowy obszar, odejście także od szkolnictwa zorientowanego na górnictwo na Śląsku - skomentował gość PR24.


górnictwo 1.jpg
Ostatnia kopalnia będzie zamknięta w 2049 roku. Porozumienie ws. transformacji górnictwa podpisane

"Jak poradzą sobie Ślązacy?"

Podczas kilku tur rozmów porozumiano się co do zasad transformacji. Strony zgodziły się, iż transformacja górnictwa ma być rozłożona na wiele lat, a górnicy dołowi mają mieć gwarancję pracy w kopalniach do emerytury.

- Pytanie, jak ze zmianą poradzą sobie Ślązacy i czy to, co ustalono, zadziała na Górnym Śląsku. Nie można od tego abstrahować - dodał socjolog, prof. Henryk Domański. 

Wypracowanie porozumienia kończy trwający od poniedziałku podziemny protest w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej. Według danych spółki, rano uczestniczyło w nim 215 osób ze wszystkich kopalń PGG. Związkowcy odwołali też zaplanowaną na piątkowe popołudnie manifestację w Rudzie Śląskiej.


Posłuchaj
20:13 PR24_MPLS 2020_09_25-13-08-03.mp3 Prof. H. Domański o porozumieniu ws. tempa transformacji górnictwa ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Ryszard Gromadzki

Gość: prof. Henryk Domański (socjolog, PAN)

Data emisji: 25.09.2020

Godzina: 13.08 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Śmierć górnika w kopalni Rydułtowy. Trwa postępowanie powypadkowe

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2020 20:53
46-letni górnik zginął we wtorek w kopalni Rydułtowy, będącej częścią kopalni ROW. Pracownik został przysypany skałami stropowymi podczas kontroli podziemnego chodnika. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Okoliczności wypadku wyjaśnia nadzór górniczy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Górnicy dołowi z gwarancją pracy do emerytury. Kolejna tura negocjacji ws. transformacji górnictwa

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2020 02:07
Górnicy dołowi będą mieli gwarancję zatrudnienia w kopalni aż do emerytury - uzgodniono podczas kolejnej tury rozmów śląskich związkowców z delegacją rządową. Punktem spornym w rozmowach pozostaje przede wszystkim horyzont działania poszczególnych kopalń.
rozwiń zwiń