X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Marek Zuber: w wielu obszarach praca zdalna nie jest dobrym rozwiązaniem

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:45
- Pamiętam taką analizę zrobioną bodajże 3-4 lata temu przez Google'a, który w Stanach Zjednoczonych przez wiele lat wygrywał zestawienia na najlepszego pracodawcę. Wynika z niej, że niemal połowa pracowników jest mniej efektywna, kiedy jest w domu - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Marek Zuber
Marek ZuberFoto: PR 24

Marek Zuber mówił na antenie Polskiego Radia 24 o zmianach rynku pracy w dobie pandemii. Jego zdaniem, "podobnie jak z robotami, które miały nas wszystkich zastąpić", tak w przypadku wieszczenia rewolucji można mówić o "zbyt mocnych tezach".

Posłuchaj
21:49 [PR24]PR24 (mp3) 24 wrzesień 2020 14_07_33.mp3 Marek Zuber o pracy zdalnej i rynku pracy w pandemii (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
shutterstock pandemia praca zdalna dzieci 1200.jpg
Praca zdalna - to nasz czas?

Jak powiedział ekonomista, "jeśli przestaniemy się bać, pojawi się np. szczepionka (...) to wiele z tych procesów wyhamuje". - Mam dziwne wrażenie w kwestii pracy zdalnej, że to, co się dzisiaj dzieje, to wcale nie jest rewolucja - zaznaczył.

- Pamiętam taką analizę, zrobioną bodajże 3-4 lata temu, zrobioną przez Google'a, który w Stanach Zjednoczonych przez wiele lat wygrywał zestawienia na najlepszego pracodawcę. Wynika z niej, że niemal połowa pracowników jest mniej efektywna, kiedy jest w domu - powiedział Marek Zuber.

- Mniej więcej połowa moich kolegów chciałaby powrotu do pracy, do swoich stanowisk pracy, dlatego, że w domu nie czuje się dostatecznie komfortowo, wykonując swoje obowiązki - podkreślił. - Jest bardzo wiele obszarów, gdzie praca zdalna nie jest takim dobrym rozwiązaniem - dodał.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: Marek Zuber (ekonomista)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina: 14.07

ms, PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Udało się obronić miejsca pracy". Premier skomentował dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 20:00
"Narzędzia, które wdrożyliśmy oraz stabilność i dywersyfikacja naszej gospodarki dają owoce. To dobry prognostyk na przyszłość" - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, komentując dane Eurostatu o zatrudnieniu w II kwartale 2020 r.
rozwiń zwiń