X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musimy dbać o interesy Polski". Jan Pietrzak o debacie w UE nt. praworządności

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:35
- Biurokracja Unii Europejskiej zgromadzona w Brukseli ma odrębne cele niż narody europejskie. My, Polacy, mam swoje obowiązki, musimy o nie dbać. Unia będzie czasami nam pomagać, a czasami przeszkadzać - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk.
Audio
 • 24.09.2020 Jan Pietrzak (Polskie Radio 24 / Temat dnia)
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

Tematem debaty w UE były zmiany w polskim sądownictwie, przeprowadzone w ostatnich latach oraz uchwały przyjęte przez niektóre polskie samorządy, a dotyczące ideologii LGBT.

shutterstock parlament europejski 1200.jpg
Rezolucja PE ws. praworządności. Węgierska komisja solidarna z Polską

Jak powiedział europoseł Juan Fernando Lopez Aguilar z frakcji socjaldemokratów, który jest sprawozdawcą projektu raportu "Polska oddala się od wartości europejskich".

Jak podkreślał Jan Pietrzak, ważne jest porozumienie się krajów, które spotykają się z zarzutami o łamanie zasad praworządności. - Tu chodzi o rozsądek, dobre rozumienie historii, współpracę. Jeśli jeszcze kilka państw przystąpi do naszego polsko-węgierskiego bloku to UE przestanie nas tak mocno atakować, wpływ państw narodowych, nawet pośredni, istnieje - zaznaczył.

Posłuchaj
23:28 PR24_MPLS 2020_09_24-13-35-09.mp3 24.09.2020 Jan Pietrzak (Polskie Radio 24 / Temat dnia)

- W traktatach nie określa się, co to jest praworządność, to ogólne słowo. Każdemu można przypiąć łatkę, z każdego incydentu kryminalnego czy obyczajowego można zrobić aferę o braku praworządności. Takie afery robią ludzie z UE, przy pomocy europosłów z PO i SLD, którzy starają się przeszkadzać polskiej demokracji, ponieważ mają inne poglądy - stwierdził gość audycji.

- Chwała Bogu, od 2015 r. kolejne wybory wygrali Polacy, którzy pracują tylko dla Polski, chcą ja chronić, rozbudowywać, pooprawiać warunki życia. To jest istotna przemiana w tych burzliwych latach. Teraz wreszcie mamy władzę, która nie jest podatna na podszepty różnych marginesów - dodał Jan Pietrzak.

Wiceszefowa Komisji Europejskiej Viera Jourova twierdzi, że KE wkrótce zdecyduje o kolejnych krokach w procedurze o naruszenie prawa wszczętej przeciw Polsce w związku z ustawami dotyczącymi sądownictwa. W debacie w Europarlamencie zaznaczyła też, że w Unii Europejskiej nie ma miejsca na dyskryminację osób LGBT.

Czytaj także:

  Zapraszamy do wysłuchania zapisu audycji.

  ***

  Audycja: Temat dnia / Gość PR24

  Prowadzący: Antoni Trzmiel

  Gość: Jan Pietrzak

  Data emisji: 24.09.2020

  Godzina emisji: 13:33

  PR24/ka

  Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
  aby dodać komentarz
  brak

  Czytaj także

  "Próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw". Waszczykowski o praworządności w rezolucji PE

  Ostatnia aktualizacja: 25.07.2020 16:18
  - Praworządność nigdzie nie jest zdefiniowana, nie jest prawem europejskim i jest to tylko wzmianka. Te kwestie są pozostawione państwom członkowskim. Jest to próba zawłaszczania kolejnych prerogatyw przez instytucje europejskie i o tym trzeba przypominać - powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, europoseł PiS.
  rozwiń zwiń

  Czytaj także

  Jan Pietrzak: Białorusini walczą o wolność, podobnie jak Polacy w latach 80.

  Ostatnia aktualizacja: 27.08.2020 14:52
  - Sporo jest analogii pomiędzy strajkami w Polsce w 1980 roku a tym, co widzimy dziś na Białorusi. Te tłumy są trochę bezradne, niemające przywództwa, ale domagają się zmiany. Miejmy nadzieję, że Białorusi również uda się odzyskać niepodległość - powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak. 
  rozwiń zwiń