X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Makowski: opozycja pełni rolę statysty, który biernie przygląda się wydarzeniom na scenie politycznej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 14:21
- Opozycja zajmuje się sobą, wewnętrznymi konfliktami, nie jest przygotowana na przejęcie władzy. (…) Silna opozycja zawsze jest rządzącym potrzebna. Z tym obecnie do czynienia w Polsce nie mamy - powiedział Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
Marcin Makowski
Marcin MakowskiFoto: PR24

W obozie Zjednoczonej Prawicy trwają rozmowy dotyczące przyszłości koalicji Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski oraz Porozumienia. Sytuacji, która w ostatnich dniach wytworzyła się między tymi partiami, nie potrafi wykorzystać jednak opozycja, a przede wszystkim największe jej ugrupowanie, czyli Platforma Obywatelska.

ZP 1200 pap (2).jpg
Prof. Ryba: nie ma alternatywy dla tej koalicji i tego rządu, co najwyżej niestabilność

"Statysta, a nie rozgrywający"

Od kilku tygodni trwa wewnętrzna batalia o przywództwo w PO, a w ostatnich dniach doszła również kwestia wniosku o wotum nieufności dla ministra sprawiedliwości wystosowanego przez Koalicję Obywatelską, której przewodzi PO. W opinii publicystów, a także niektórych polityków opozycji, to jeszcze bardziej może wzmocnić, a nie osłabić, Zbigniewa Ziobro.

Posłuchaj
20:32 PR24_MPLS 2020_09_24-13-07-51.mp3 Marcin Makowski o postawie opozycji wobec sytuacji w Zjednoczonej Prawicy oraz o rozmowach liderów ZP ws. przyszłości koalicji ("Temat dnia/Gość PR24")

- Opozycja pełni dziś rolę kogoś, kto jest nie tyle rozgrywającym, ile statystą, który biernie przygląda się temu, co dzieje się na scenie politycznej. Zajmuje się sobą, wewnętrznymi konfliktami, nie jest przygotowana na przejęcie władzy w każdym momencie - ocenił Marcin Makowski.

Porady Donalda Tuska

20922088 (1).jpg
"Zapowiedział awarię całej Warszawy". Wiceszef MSWiA o Trzaskowskim

Również Donald Tusk, odnosząc się do inicjatywy wniosku o wotum nieufności, stwierdził, że opozycja nie powinna przeszkadzać, gdy dochodzi do turbulencji w obozie władzy. – Były premier słynie ostatnio z tego, że wszystkim doradza, ale jego porady są coraz bardziej kłopotliwe dla opozycji. Łatwo się je formułuje, siedząc w studiu telewizyjnym, a nie realnie w parlamencie - zaznaczył publicysta.

Makowski: Trzaskowski zajmuje się ostatnio tym, co ma puszczać DJ w dyskotece

Podkreślił również, że słabością opozycji jest to, że nie myśli ona realnie o tym, że mogłaby przejąć władzę.

- Chociażby Rafał Trzaskowski, zajmuje się ostatnio tym, co ma puszczać DJ w dyskotece, a nie tym, jak tworzyć ruch obywatelski. Uważam, że silna opozycja jest potrzebna każdej władzy. Z tym obecnie do czynienia w Polsce nie mamy - stwierdził Makowski w rozmowie z Ryszardem Gromadzkim.

* * *

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"
Prowadzący: Ryszard Gromadzki 
Gość: Marcin Makowski ("Do Rzeczy")
Data emisji: 24.09.2020
Godzina emisji: 13.08

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konflikt w PO narasta? Dr Herudziński: miotając się, Platforma pogrąża się jeszcze bardziej

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 13:14
- Platforma Obywatelska wplątała się w formułę bezalternatywnego potępiania wszystkiego, co zaproponują rządzący. Oczekiwano by od tego ugrupowania pewnej stabilności i jasnego przedstawienia nie tyle programu działania, ile przynajmniej konkluzji co do konkretnych posunięć - powiedział dr Tomasz Herudziński, socjolog z SGGW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gabinet cieni nie funkcjonuje". Gabriela Lenartowicz o gotowości opozycji do przejęcia władzy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 17:30
Gabinet cieni był przypisany do poprzedniej kadencji Sejmu i od czasu nowego Sejmu on nie funkcjonuje rzeczywiście. Od początku tej kadencji Sejmu na nowo się nie zebrał - mówiła w Polskim Radiu 24 Gabriela Lenartowicz z Koalicji Obywatelskiej. Jak wyjaśniła, nowy przewodniczący "nie wypowiedział się jednoznacznie co do jego dalszego funkcjonowania i kształtu".
rozwiń zwiń