X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

"Musimy wyjść z myślenia zero-jedynkowego". Dr Raubo o bezpieczeństwie na wschodniej flance NATO

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2020 14:37
- Sytuacja na flance wschodniej zawiera w sobie elementy związane z operacją rosyjską, ale musimy wyjść z myślenia zero-jedynkowego, że mamy albo pokój albo wojnę - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Jacek Raubo, analityk portalu Defence24.pl.
Na zdjęciu: parada z okazji Dnia Zwycięstwa w Petersburgu w 2019 roku
Na zdjęciu: parada z okazji Dnia Zwycięstwa w Petersburgu w 2019 rokuFoto: Shutterstock / Pimen

Rozmowa dotyczyła rywalizacji między USA a Chinami oraz działań militarnych na flance wschodniej. - Mamy do czynienia z bardzo specyficzną sytuacją globalną dotyczącą przewartościowań i bardziej dynamiczną, jeżeli chodzi o wykorzystanie do rywalizacji czynnika militarnego. Dotychczas mówiliśmy o rywalizacji ekonomicznej czy kulturowej. Teraz Waszyngton i Pekin wskazują, że nie mają zamiaru stosować tylko i wyłącznie działań z okresu "zimnej wojny" - ocenił dr Jacek Raubo.

trump 1200.jpg
"Musimy pociągnąć Chiny do odpowiedzialności za COVID-19". Przemówienie Trumpa w ONZ

"Możliwości jest bardzo dużo"

- Strony chińska i amerykańska wskazują, że będą broniły swoich interesów narodowych. Jeśli chodzi o Polskę, trzeba dostosować nasze narzędzia do trudniejszych czasów i pewne pojęcia na nowo zdefiniować, a dzieje się to wszystko w czasach covidowych - dodał.

Posłuchaj
21:23 PR24_MPLS 2020_09_23-14-07-55.mp3 Dr Jacek Raubo o sytuacji militarnej na flance wschodniej i rywalizacji USA z Chinami (Temat Dnia/Gość PR24)

Zdaniem eksperta "sytuacja na flance wschodniej zawiera w sobie elementy związane z operacją rosyjską, ale musimy wyjść z myślenia zero-jedynkowego, że mamy albo pokój, albo wojnę". - Mamy ileś progów, gdzie pojawia się sposobność do użycia czynnika militarnego. Jednostki mogą działać nawet jako grupy dywersyjne. Możliwości po stronie rosyjskiej, ale i w innych regionach, jest bardzo dużo - zaznaczył.

Czytaj także:

- Polska jest ustawiona pod wymagającym reżimem bezpieczeństwa na flance wschodniej. Mamy konflikt w Donbasie, a z drugiej strony zaskakuje Białoruś. Dla analityków to ogromne wyzwanie, aby dostosować się do różnych scenariuszy. Jest wielu aktorów, wiele możliwości i wiele zmiennych - podsumował.

Więcej w nagraniu.

***

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Antoni Trzmiel

Gość: dr Jacek Raubo (Defence24.pl)

Data emisji: 23.09.2020

Godzina emisji: 14.07

PR24/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Musi dojść do porozumienia USA i Rosji". Artur Wróblewski o warunku zmian na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2020 10:30
- Sankcje frontalne, nakładane sektorowo na Rosję, mogą wpłynąć na Kreml by odpuścił Mińsk - mówił w Polskim Radiu 24 dr Artur Wróblewski. Gośćmi audycji byli też publicyści: Miłosz Manasterski i Krzysztof Karnkowski. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trump chciał zablokować chińską aplikację WeChat. Sąd wstrzymał restrykcje

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 17:33
Sąd w San Francisco wstrzymał wykonanie rozporządzenia ministerstwa handlu USA, mające na celu zakazanie pobierania popularnej chińskiej aplikacji na smartfony WeChat. Decyzja sądu zapadła na godziny przed wejściem w życie prawa.
rozwiń zwiń