X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Pęk o sytuacji w rządzie: w razie wcześniejszych wyborów ryzyko jest zbyt duże

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 10:50
- Perspektywa jest niejasna, a tragedia w przypadku przegranych wyborów będzie historyczna dla narodu, wszystkie zasługi prawicy upadną. Jako obywatel żądam, by się dogadali, nie widzę problemów, jakich by się rozwiązać nie dało - skomentował kryzys w polskim rządzie, w rozmowie z Polskim Radiem 24, Bogdan Pęk, były senator. 
Audio
  • Bogdan Pęk o kryzysie w koalicji rządzącej: Polska jest najważniejsza, a nie spory personalne i zadufanie przywódców ("Temat dnia"/ PR24)
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Kancelaria Prezesa Rady MinistrówFoto: Jan Bielecki/East News

Wczesnym popołudniem zbierze się kierownictwo Prawo i Sprawiedliwości, by rozmawiać o sytuacji w związku z kryzysem rządowym. Zerwanie rozmów koalicyjnych, a jak przekonują politycy Prawa i Sprawiedliwości także i koalicji rządowej, nastąpiło w piątek.

sobolewski krzysztof_1200.jpg
"Będą konkretne decyzje". Sobolewski o spotkaniu kierownictwa PiS

O możliwych zmianach w rządzie mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, były senator, obecnie członek Prawa i Sprawiedliwości. Zwracał uwagę na znaczenie rozmów między koalicjantami i istotność trwania w Polsce rządu większościowego. Jak przyznał, nie obchodzi go, kto ponosi odpowiedzialność za spory koalicyjne. - Oni mają się dogadać, chyba że jest sytuacja, w której PiS ma policzone 231 głosów po usunięciu koalicjantów czy koalicjanta - ocenił Bogdan Pęk. 

Ryzyko "historycznej tragedii narodowej"

Zwrócił uwagę na moment, w jakim rozgrywają się rozmowy wewnątrz Zjednoczonej Prawicy. Ocenił, że "Polska jest w sytuacji kryzysu ekonomicznego i niedokończonych reform", wśród których wymienił zmiany w systemie ochrony zdrowia i sądownictwie, a także ocenił, że "totalna opozycja rozumie Polskę zupełnie inaczej niż obecna koalicja rządząca". 

Gość "tematu dnia" wskazał, że dzięki porozumieniu między Jarosławem Kaczyńskim a Zbigniewem Ziobro i Jarosławem Gowinem, liderowi PiS udało się dokonać "restytucji państwa polskiego", dlatego "ryzyko rozbicia większości parlamentarnej i przedterminowych wyborów jest zbyt duże w sytuacji, w jakiej znalazła się Polska". 

Czytaj także: 

- Perspektywa jest niejasna, a tragedia - w przypadku przegranych wyborów - będzie historyczna dla narodu i wszystkie zasługi prawicy upadną. Jako obywatel żądam, by się dogadali. Nie widzę problemów, jakich by się rozwiązać nie dało. Opowieści o rządzie mniejszościowym można sobie między bajki włożyć - mówił Bogdan Pęk. 


Posłuchaj
21:06 Pęk_PR24_AAC 2020_09_21-09-36-55.mp3 Bogdan Pęk o kryzysie w koalicji rządzącej: Polska jest najważniejsza, a nie spory personalne i zadufanie przywódców ("Temat dnia"/ PR24)

 

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Audycja: "Temat dnia"

ProwadzącyMichał Rachoń

Gość: Bogdan Pęk

Data emisji: 21.09.2020

Godzina emisji: 9.37


mbl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cywiński: gdyby nie koalicja z PiS, Solidarna Polska i Porozumienie mogłyby zniknąć ze sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 11:08
- "Czapka z norek" może podzielić Zjednoczoną Prawicę. Wydaje się, że nie jest ona tak zjednoczona, jak mogłoby się wydawać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powrót do negocjacji nastąpi, ale pod pewnymi warunkami". Prof. Reginia-Zacharski o koalicji rządzącej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 10:40
- Nie przypuszczam, żeby w kolejnych głosowaniach zaostrzały się polaryzacje w ramach Zjednoczonej Prawicy - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog i historyk z Uniwersytetu Łódzkiego.
rozwiń zwiń