X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Hlebowicz: w Rosji myślenie o standardach Zachodu nie jest popularne

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2020 13:27
- Pytanie o to, czy Rosja kiedykolwiek się zdemokratyzuje, jest pytaniem o politykę tego kraju i tradycje myślenia sowieckiego - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Hlebowicz, dyrektor Biura Edukacji Narodowej w IPN.
Kreml, zdjęcie ilustracyjne.
Kreml, zdjęcie ilustracyjne.Foto: dade72/ Shutterstock

W audycji przypomniano, że 17 września 1939 roku, na wschodnie tereny naszego kraju wdarły się oddziały Armii Czerwonej. Tym samym zrealizowano postanowienia tajnego protokołu paktu Ribbentrop-Mołotow, w którym Niemcy i ZSRR podzielili między siebie strefy wpływów.

"Agresja i atak"

- Rosja, a wcześniej Związek Sowiecki są bardzo konsekwentne w formułowaniu nieprawdy o 17 września 1939 r. To była agresja i atak, a nie "wkroczenie" na teren RP - powiedział gość PR24.

mielnikau ihar free 1200.jpg
Białoruski historyk o 17 września 1939 roku: tak naprawdę granica nie była usunięta

Jak dodał, Sowieci konsekwentnie wykorzystywali sformułowania paktu Ribbentrop-Mołotow o "Zachodniej Ukrainie" i "Zachodniej Białorusi" podczas pseudowyborów 1939 roku i powoływali się na ich wynik po wojnie, zabierając te tereny II RP.

"Imperialna wizja"

- W Rosji wychwalana i podkreślana jest jej imperialna wizja, myślenie o demokratyzacji i standardach Zachodu nie są popularne. Imperialne cele Rosji, jako kontynuatora Związku Sowieckiego nie zmieniły się od 17 września 1939 roku - przypomniał Adam Hlebowicz.


Posłuchaj
23:19 PR24_MPLS 2020_09_20-11-34-00.mp3 A. Hlebowicz o demokratyzacji Rosji ("Gość PR24")

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadzący: red. Błażej Prośniewski

Gość: Adam Hlebowicz (IPN)

Data emisji: 20.09.2020 

Godzina: 11.33

Czytaj także

Jasina o "wyzerowaniu" kadencji prezydenta Rosji: Putin musi grać swoją komedię do końca

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 20:23
- Władimir Putin z biegiem lat staje się przywódcą coraz bardziej dominującym, coraz ważniejszym, coraz bardziej niezastępowalnym - mówił w Polskim Radiu 24 dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Romaszewska-Guzy: władza Łukaszenki się kończy, niezależna Białoruś będzie faktem

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2020 15:54
- Wiele, jeśli chodzi o wydarzenia na Białorusi, zależeć będzie od Rosji i tego, jak Władimir Putin poradzi sobie z Aleksandrem Łukaszenką - mówiła w Polskim Radiu 24 dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy.
rozwiń zwiń