X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Cywiński: gdyby nie koalicja z PiS, Solidarna Polska i Porozumienie mogłyby zniknąć ze sceny politycznej

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 11:08
- "Czapka z norek" może podzielić Zjednoczoną Prawicę. Wydaje się, że nie jest ona tak zjednoczona, jak mogłoby się wydawać - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Cywiński ("Sieci"). Gośćmi audycji byli również Dawid Wildstein (TVP) oraz Łukasz Jankowski (Radio Wnet).
Sejm w czasie głosowania
Sejm w czasie głosowania Foto: Twitter/Sejm RP

- Obecnie koalicja Zjednoczonej Prawicy praktycznie nie istnieje, choć jeszcze wiele może się zdarzyć; w poniedziałek zbierze się kierownictwo PiS, by ustalić działania na najbliższe dni - powiedział szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Podkreślił, że z głosowania koalicjantów trzeba wyciągnąć konsekwencje.

marek suski sejm pap 1200.jpg
"To koniec koalicji, rozmowy nie są planowane". Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy

W głosowaniu nad nowelą ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego, przeciw noweli zagłosowało 38 posłów klubu PiS, w tym wszyscy posłowie Solidarnej Polski; 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, 2 było przeciw. Przeciwko noweli opowiedział się też m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski (PiS).

Posłuchaj
20:37 PR24_MPLS 2020_09_18-10-08-20.mp3 Piotr Cywiński, Łukasz Jankowski i Dawid Wildstein o sytuacji w koalicji rządzącej cz. 1 (Temat Dnia/Gość PR24)

"Rządy mniejszościowe zawsze źle się kończyły"

Sytuację w Zjednoczonej Prawicy skomentowali na antenie Polskiego Radia 24 publicyści. - Zastanawiam się, czy "czapka z norek" podzieli Zjednoczoną Prawicę. Wydaje się, że nie jest ona tak zjednoczona, jak mogłoby się wydawać. To kiepski sygnał w stronę jej elektoratu. Nie wiem, co chciała osiągnąć Solidarna Polska. Gdyby nie koalicja z PiS, Solidarna Polska i Porozumienie mogłyby w ogóle zniknąć ze sceny politycznej - ocenił Piotr Cywiński.

Czytaj także:

- Wiemy z przeszłości, że rządy mniejszościowe zawsze źle się skończyły. Co jest celem Solidarnej Polski i Porozumienia? Czy zaprogramowany koniec? Koalicjanci powinni mieć świadomość, że sami sobie strzelają w kolana. Dzięki takiej destruktywnej postawie koalicji rządzącej, opozycja jest o wiele bliżej swojego celu, jakim jest odsunięcie PiS od władzy - dodał.

Dworczyk 1200.jpg
Szef KPRM: nie ma rozmów koalicyjnych. Rząd mniejszościowy i wcześniejsze wybory to realna opcja

"Kojarzy mi się to z wojną secesyjną"

- To niewątpliwie jedno z najciekawszych wydarzeń politycznych ostatnich lat. Kojarzy mi się to z wojną secesyjną, która nie wybuchła z powodu niewolnictwa, ale dalszej niemożności funkcjonowania modelu państwowego. Sprawa zwierząt nabrała bardzo wysokiej rangi, ale podstawowa walka tyczy się zarządzania danym organizmem politycznym - zwrócił uwagę Dawid Wildstein.

Czytaj także:

Jego zdaniem "sytuacja Solidarnej Polski jest bardzo ciężka. Gdyby doszło do przedterminowych wyborów, stoją na straconej pozycji. Dużo więcej atutów jest jednak po stronie Jarosława Kaczyńskiego. Można snuć jakieś wątki koalicyjne, ale wszystko wydaje się bardzo mało prawdopodobne. Gra toczy się o nową strukturę zarządzania Zjednoczoną Prawicą i o zwycięstwo nad Jarosławem Kaczyńskim".

"Jesteśmy na razie w sferze słów"

krzysztof sobolewski pap 1200.jpg
Krzysztof Sobolewski: dziś decyzje ws. zawieszeń w prawach członków PiS

- Słowo "koalicjant" wymaga doprecyzowania. Solidarna Polska i Porozumienie to nie są typowi koalicjanci, bo dostali się oni z listy PiS. Zakaz hodowli futerkowej wydaje mi się być tylko przyczynkiem. Forma i tempo tego projektu było prowokacyjne i chyba tak to się miało zakończyć - stwierdził Łukasz Jankowski.

Czytaj także:

- Jesteśmy na razie w sferze słów, żadne dymisje nie zostały jeszcze wręczone. Słowa padają także z ust polityków znanych z bardziej ostrego charakteru. Warto jednak zauważyć, że wszystkie ustawy, gdzie PiS nie miał poparcia swoich koalicjantów, musiały spaść. To pokazuje, że bez koalicjantów PiS nie ma w obecnej kadencji realnej szansy długofalowego działania - podsumował. 

Posłuchaj
25:22 PR24_MPLS 2020_09_18-10-32-53.mp3 Piotr Cywiński, Łukasz Jankowski i Dawid Wildstein o sytuacji w koalicji rządzącej cz. 2 (Temat Dnia/Gość PR24)

W audycji również temat orędzia na temat stanu Unii Europejskiej wygłoszonego przez przewodniczącą KE Ursulę von der Leyen.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

GościeDawid Wildstein (TVP), Piotr Cywiński ("Sieci"), Łukasz Jankowski (Radio Wnet)

Data emisji: 18.09.2020

Godzina emisji: 10.09

PR24/PAP/pkr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd bez Ziobry? W najbliższych dniach spotkanie kierownictwa PiS ws. koalicji

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 04:20
- W piątek zostaną wyciągnięte zapowiadane konsekwencje wobec polityków, którzy zagłosowali przeciw ustawie o ochronie zwierząt. Niewyobrażalna jest obecność w rządzie ministra, który opowiada się za bestialstwem wobec zwierząt - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w kierownictwie PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przywróciliśmy im podmiotowość". Grzegorz Puda o przegłosowanej w Sejmie ustawie dot. zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 08:00
- W nocy przegłosowaliśmy ustawę, której przez kilkanaście lat nie udawało się w Polsce uchwalić - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marlena Maląg: likwidacja ferm zwierząt futerkowych nie uderzy w rynek pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2020 09:21
- Likwidacja ferm zwierząt hodowanych na futra nie zachwieje rynkiem pracy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
rozwiń zwiń