X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Prof. Grabowska: PE narusza zasadę równości zapisaną w traktatach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 21:42
- Parlament Europejski przekroczył tutaj taką swoją linię, do której należało go uważać za organ szalenie poważny, sprawiedliwy, równo traktujący wszystkie państwa, które są w UE. Natomiast stał się organem, który jest tendencyjny i nie mierzy wszystkich państw równą miarą, co jest naruszeniem zasady równości zapisanej w traktatach, w artykule 2. - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Genowefa Grabowska, była europoseł SDPL.
Sesja plenarna Parlamentu Europejskiego
Sesja plenarna Parlamentu EuropejskiegoFoto: PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Parlament Europejski przyjął rezolucję, zgodnie z którą w Polsce dochodzi do ciągłego pogarszania się stanu praworządności. W głosowaniu w PE europosłowie PO i Lewicy opowiedzieli się za rezolucją, przeciwko głosowali natomiast parlamentarzyści PiS. PSL wstrzymał się od głosu. W Polskim Radiu 24 komentowała to prof. Genowefa Grabowska.

eouroposlowie po 1200 pap.jpg
KO i Lewica poparły rezolucję PE przeciwko Polsce. Nazwiska posłów, którzy głosowali "za"

"Więcej ideologii niż prawa"

Prof. Genowefa Grabowska zwróciła uwagę na to, że ciągłe działania Parlamentu Europejskiego - raz wymierzone w Polskę, raz znów w Węgry - przestają być śmieszne. - Przeczytać należy tę rezolucję, ja bym radziła ją przeczytać, bo więcej w tej rezolucji polityki, ideologii, natomiast nie ma tam prawa - mówiła.

Podkreśliła, że rezolucja nie niesie żadnych skutków prawnych ani dla Polski, ani dla Polaków. Jak wyjaśniła prof. Grabowska, dokument może mieć jednak inne negatywne skutki.

Czytaj również:

- Rezolucja jest o tyle negatywna, że po pierwsze jest nieprzyjemna, bo uczestniczyli w tym kreśleniu tego złego obrazu Polski także nasi rodacy, polscy posłowie, którzy są w Parlamencie Europejskim. A po drugie - poza tym, że jest nieobiektywna - osłabia wizerunek Polski na arenie międzynarodowej - mówiła prof. Genowefa Grabowska.

"PE przekroczył pewną linię"

Wyjaśniła, że ciągłe stawianie Polski "pod pręgierzem" sprawia, że "świat przestaje się zastanawiać, czy to jest prawdziwe, czy nieprawdziwe (...) tylko słyszy, że znów coś się dzieje".

pap patryk jaki pe 1200.jpg
"Nie przeszkadza wam pomnik Lenina w Niemczech, ale przeszkadza, że bronimy rodziny". Patryk Jaki w PE

- Mam wrażenie, że Parlament Europejski przekroczył już tutaj taką swoją linię, do której należało go uważać za organ szalenie poważny, sprawiedliwy, równo traktujący wszystkie państwa, które są w Unii Europejskiej. Natomiast stał się organem, który jest tendencyjny i nie mierzy wszystkich państw równą miarą, co jest naruszeniem zasady równości zapisanej w traktatach, w artykule 2., o który tak walczy Unia Europejska, który określa jej wartości - mówiła prof. Genowefa Grabowska.

Posłuchaj
08:02 PR24_MPLS 2020_09_17-17-50-03_Genowefa_Grabowska.mp3 Prof. Genowefa Grabowska o rezolucji PE ws. Polski ("Temat dnia / Gość PR24")

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Łukasz Sobolewski
Gość: prof. Genowefa Grabowska (b. poseł do Parlamentu Europejskiego)
Data emisji: 17.09.2020
Godzina emisji: 17.50

PAP/PR24/jmo

Czytaj także

Orędzie o stanie UE. Publicysta: wg Unii głównym problemem Polski jest prawicowy rząd

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:05
- Wiemy, jak w Unii Europejskiej przedłużają się wszystkie ważne decyzje, jak trudno znaleźć konsensus i zmusić państwa takie jak Polska czy Węgry do podporządkowania się. Wg UE głównym problemem Polski jest prawicowy i konserwatywny rząd, który teraz mamy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Za to wszystko odpowiada totalna opozycja". Anna Zalewska o rezolucji PE wymierzonej w Polskę

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 16:18
- To wielomiesięczny rytuał podpisany przed totalną opozycję, która doprowadza do takich sytuacji, kiedy przewodniczący komisji mówi, posługując się fake newsami (...). To smutne widzieć naszych kolegów z PO, z PSL-u, z SLD, którzy w tym momencie mają satysfakcję - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska, komentując przyjętą przez Parlament Europejski rezolucję wymierzoną w Polskę.
rozwiń zwiń