X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Orędzie o stanie UE. Publicysta: wg Unii głównym problemem Polski jest prawicowy rząd

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 11:05
- Wiemy, jak w Unii Europejskiej przedłużają się wszystkie ważne decyzje, jak trudno znaleźć konsensus i zmusić państwa takie jak Polska czy Węgry do podporządkowania się. Wg UE głównym problemem Polski jest prawicowy i konserwatywny rząd, który teraz mamy - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska").
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Hadrian/ Shutterstock

Rozmowa dotyczyła orędzia Ursuli von der Leyen na temat obecnego stanu Unii Europejskiej. - Wbrew pozorom wątek polskiej praworządności czy stref wolnych od LGBT łączy się z reakcją na kryzys gospodarczy po pandemii. To cena, którą gotowa jest zapłacić von der Leyen, by zdobyć poparcie dla swoich pomysłów. Strzały w stronę Polski mają przekonać część europarlamentarzystów do jej racji - ocenił Maciej Kożuszek.

EPA Ursula von der Layen 1200.jpg
"Bruksela próbuje postawić Polskę do kąta". Publicyści o orędziu o stanie Unii

- Wiemy, jak przedłużają się wszystkie ważne decyzje w UE, jak trudno znaleźć jest konsensus i zmusić państwa takie jak Polska czy Węgry do podporządkowania się. Problemem jest to, że tematy ideologiczne mogą okazać się jedyną rzeczą, w której UE będzie mogła pokazać realne pazury - dodał.

Czytaj także:

- W ostatnich latach w UE toczyła się krucjata przeciwko Polsce i nic dziwnego, że ci, którzy nie mogą przekonać Rady Europejskiej do swojej racji, chcieliby przenieść zasadę jednomyślności do lamusa. UE jest jednak związkiem suwerennych państw, które w kluczowych kwestiach zachowują prawo do samodzielnego decydowania. Głównym problemem Polski z UE jest prawicowy i konserwatywny rząd, który mamy. Kluczem nie są konkretne ustawy, ale kto te ustawy wprowadza - podsumował. 

Posłuchaj
24:35 PR24_MPLS 2020_09_17-10-33-32.mp3 Maciej Kożuszek o orędziu Ursuli von der Leyen na temat stanu Unii Europejskiej (Temat Dnia/Gość PR24)

W audycji również temat wyborów prezydenckich w USA.

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Michał Rachoń

GośćMaciej Kożuszek ("Gazeta Polska")

Data emisji: 17.09.2020

Godzina emisji: 10.33

pkr

Czytaj także

Wielka Brytania stawia UE ultimatum ws. brexitu. Szefowa KE: umowy muszą być dotrzymane

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2020 15:19
Przewodnicząca Komisja Europejska wyraziła zaniepokojenie deklaracjami Wielkiej Brytanii, która nie zamierza przestrzegać zapisów umowy brexitowej wyznaczającej warunki wyjścia z Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Haniebna odpowiedź władz w Mińsku". Szefowa KE potępia sytuację na Białorusi i krytykuje Rosję

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 11:52
Przewodnicząca Komisji Europejskiej potępiła sytuację na Białorusi, skrytykowała też sposób postępowania Rosji. Ursula von der Leyen, wygłaszając w Parlamencie Europejskim orędzie o stanie Unii, powiedziała, że wybory na Białorusi nie były ani wolne, ani uczciwe, a odpowiedź władz w Mińsku jest haniebna. 
rozwiń zwiń