X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

"Piątka dla zwierząt" w Sejmie. Dr Onasz: to również sprawa polityczna

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:11
- Zawsze, gdy mamy do czynienia z decyzją władzy, która zwiększa lub zmniejsza możliwości funkcjonowania jednostek w przestrzeni społecznej, w tym momencie gospodarczej, to jest to decyzja polityczna. To zawsze tworzy podziały i konflikty. Ktoś może zyskać, a kto inny może na tym stracić - mówił w Polskim Radiu 24 politolog, dr Maciej Onasz z Uniwersytetu Łódzkiego.
Audio
  • Dr Maciej Onasz o Piątce dla Zwierząt (Temat dnia/Gość PR24)
Posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt
Posłowie zajmą się projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierzątFoto: PAP/Marcin Obara

W środę odbędzie się pierwsze czytanie zgłoszonego przez PiS projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. Piątki dla zwierząt.

twitter ardanowski 1200.jpg
"Przesadza i dramatyzuje". Szef klubu PiS skomentował list Ardanowskiego ws. "Piątki dla zwierząt"

Gość Polskiego Radia 24 zauważył, że w samej Zjednoczonej Prawicy pojawiły się głosy sprzeciwu wobec tej ustawy. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski skierował do polityków PiS list, w którym ostrzegł przed poważnymi konsekwencjami politycznymi jej przyjęcia. - Bardzo wyraźnie stanął na stanowisku, że proponowane rozwiązania są złe. Jest to komentowane w ten sposób, że Ardanowski przestanie być ministrem rolnictwa. Nawet jeśli zostanie dochowana dyscyplina głosowania w klubie PiS, to nie spodziewam się takich konsekwencji. Większość sejmowa składa się z 235 posłów. Pożegnanie się z danym politykiem powodowałoby utratę większości. Tymczasem sprawa ustawy o ochronie zwierząt nie jest priorytetowa z punktu widzenia procesów rządzenia państwem. Ma natomiast wydźwięk medialny - powiedział dr Maciej Onasz.

Czytaj także:

Zapowiedziana przez Jarosława Kaczyńskiego tzw. Piątka dla zwierząt przewiduje m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, wzmocnienie społecznej kontroli warunków, w jakich zwierzęta są przetrzymywane, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, zakaz stałego trzymania zwierząt na uwięzi i określenie minimalnych wymiarów kojców oraz ograniczenie możliwości uboju rytualnego.

Posłuchaj
20:30 PR24_AAC 2020_09_16-11-09-52-2.mp3 Dr Maciej Onasz o "Piątce dla zwierząt" (Temat dnia/Gość PR24)

 

Zdaniem politologa przepisy dotyczące uboju rytualnego zostaną złagodzone w toku prac sejmowych. - Ten problem aż tak nie rezonuje w przestrzeni publicznej. Nie spodziewam się natomiast żeby podjęto działania, które mogłyby się przyczynić do osłabienia pozycji PiS w wiejskim elektoracie. Musiały zostać przeprowadzone wcześniej badania, jak zareaguje wieś. Ewentualne koszty nie są przewidywane na takim poziomie, żeby nie było to równoważone zyskami - powiedział dr Onasz. Przypomniał, że celem ustawy jest również pozyskanie nowych wyborców. 

Więcej w nagraniu.

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość:  dr Maciej Onasz

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 11.11

Polskie Radio 24/st

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Piątka dla zwierząt" w Sejmie. Dariusz Joński: trzeba skończyć z barbarzyństwem

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 07:56
- Zgadzam się z postulatami, by męczarnie wobec zwierząt futerkowych zakończyć - mówił w Polskim Radiu 24 poseł Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński. W środę odbędzie się pierwsze czytanie zgłoszonego przez PiS projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, czyli tzw. Piątki dla zwierząt.
rozwiń zwiń