X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x

Piotr Trudnowski: nie można prawicowości sprowadzać wyłącznie do kwestii gospodarczych

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2020 12:10
- Prawica zasadniczo starała się dbać o autorytet państwa, stara się wzmacniać instytucje, nie przeregulowywać państwa zbyt wieloma instytucjami, ale dbać o to, by te, które rzeczywiście istnieją cieszyły się sprawczością, szacunkiem społecznym  - ocenił w Polskim Radiu 24 Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego.
Piotr Trudnowski
Piotr TrudnowskiFoto: PR24/TB

Prezes Klubu Jagiellońskiego mówił na antenie Polskiego Radia 24 o tym, czym w realiach polskiej polityki jest "ideowa prawica". Jak wskazał, w tej kwestii jest pewne "pomieszanie z poplątaniem".

Posłuchaj
23:20 Trudnowski 16 wrzesień 2020 11_34_17.mp3 Piotr Trudnowski o prawicy w Polsce (Polskie Radio 24/Temat dnia/Gość PR24)

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
Unia Europejska 1200 free
Postęp, tradycjonalizm czy konserwatyzm? Jaką drogą podążamy?

Prawice w Polsce

- Z jednej strony mamy część środowisk, głównie tych na prawo od Prawa i Sprawiedliwości, kojarzonych z poglądami wolnorynkowymi, a jednocześnie czasami odwołującymi się także do tradycji narodowej, które bardzo chętnie mówią o tym, że jedyną prawdziwą prawicą w Polsce są środowiska odwołujące się do tego typu poglądów, gdzie jednoznacznym wyznacznikiem mają być kwestie gospodarcze, wolny rynek - powiedział. Zdaniem gościa PR24 jest to "mocno redukcjonistyczne podejście do kwestii prawicowości".

Piotr Trudnowski uważa, że pewną wspólną cechą ruchów prawicowych w Polsce, których "nie można sprowadzać wyłącznie do kwestii gospodarczych", jest m.in. "dbanie o autorytet państwa, wzmacnianie instytucji". Według niego te środowiska polityczne nie chciały "przeregulowywać państwa zbyt wieloma instytucjami, ale dbać o to, by te, które rzeczywiście istnieją, cieszyły się sprawczością, szacunkiem społecznym".

Prawica jako integralny obóz?

Ekspert zaznaczył, że prawica różni się także w kwestiach międzynarodowych, np. stosunkiem do Rosji czy podejściem do reformy państwa, tym czy ma ona być ewolucyjna czy rewolucyjna.

- Nie widzę powodu, żebyśmy próbowali jakiegoś "metra z Sèvres prawicowości" i zakładali, że prawica powinna być integralnym obozem, który spełnia te wszystkie przesłanki, odwołuje się w sposób konsekwentny do tradycji historycznej - wskazał Piotr Trudnowski i dodał, że jego podejście do konserwatyzmu nie zakłada konserwowania przeszłości w całości, a jedynie tego, co w niej dobre, i zmienianie tego, co złe lub przestarzałe.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

* * *

Audycja: : "Temat dnia / Gość PR24"

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński)

Data emisji: 16.09.2020

Godzina emisji: 11:33


Zobacz więcej na temat: konserwatyzm polityka POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak